Databáze českého amatérského divadla

Texty: POKORNÝ, Miroslav: POPAD 2009 – nemastné neslané pohádky - O kráse nevídané a Kostěji nesmrtelném. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 12.

DS MAŠKARA zahájil přehlídku komickou hrou podle klasické ruské pohádky O kráse nevídané a Kostěji nesmrtelném. Už na první pohled zaujalo poučené, nápadité a většinou funkční výtvarné řešení (zejména kostýmů) Matěje Čecha. Režisér Drahomír Mráz vsadil na typickou ruskou obřadnost, která měla být zdrojem nejen komiky jednotlivých postav, ale především klíčem k jejich typologii a k ozřejmění jejich jednání v dramatických situacích. Tuto stylizaci a nadsázku však herci nedokázali důsledně využívat. Často se spokojovali jen s nedramatickou reprodukcí textu, bez energie a nasazení, a co si budeme povídat, na něco takového si dětičky zrovna nepotrpí. Velmi zajímavý výkon však předvedla Lucie Náměstková v roli Černovlásky (čestné uznání), která v pohybově stylizované poloze a s komickým nadhledem ztvárnila přerod z bezcitné a zlé osoby v milující bytost.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':