Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRHELOVÁ, Eva: Setkání divadel – Malé jevištní formy – Valašské Meziříčí - Diskrétní den. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 70 - 71.

LÁHOR/Soundsystem (soubor ostravsko-hranický) překvapil hodinovou poloimprovizovanou inscenací Diskrétní den, v níž dokázal na podkladě dějové linie s dramatickou zápletkou vtáhnout diváky do světa (domnělých a bývalých) squatterů, a v příběhu o jednom dni v domě, který pankáči obývají společně s konformisty, vypointoval téma zpronevěry ideálů a deziluze generace současných třicátníků. A pro mne také otázku protikladu a vztahu tzv. konformního světa a světa těch ostatních. Vtipné momenty, souhra náhod v improvizovaných dialozích, živelnost (např. scéna, při níž konformisté vyskakují z oken svého bytu), pravdivost, a také srozumitelnost základní myšlenky – to jsou pozitiva, díky nimž byla inscenace doporučena na ŠP. Scénografie (jeviště v zámeckém divadelním sále zanesené věcmi, které mají evokovat zabydlený squatt a v paralelním plánu byt konformistů) vyvolala polemiku lektorů; porota souboru doporučila, aby důkladněji pracoval s prostorem a rekvizitou ve smyslu rozvíjení tématu inscenace.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':