Databáze českého amatérského divadla

Texty: Pašijové hry 1934

BLATNÁ
Jan Pauly, Pašijové hry, režie J. Šilha
4 představení, v těchto letech výjimečný počet. (Josef Šilha 1900-1966, odborný učitel měšťanské školy, režíroval 200 her, "duší" většiny představení, uváděl novinky, bez něho se neobešla žádná událost ve městě, měl kouzlo osobnosti. str. 30)
Josef Janovský (1878-1947), starosta v Blatné, koželuh, velitel hasičského sboru, pěkný zjev, zvučný hlas. Režíroval české autory
Jiří Janáček (*1928) vzpomíná v r. 1991:
"Jako malí kluci jsme byli ohromeni výkonem pana Janovského v Pašijových hrách. Ani jsme nedýchali, když se otevřela opona a před námi Ježíš na kříži, hotový zázrak. Pamatuji se, že nás jevištní provedení Ježíšova života tak zaujalo, že jsme, my kluci a holky z Husova nábřeží, zkoušeli pašije zahrát. Dlouho se zkoušelo, také psané plakáty jsme roznesli, ale ke skutečnému představení z nějakých, asi objektivních příčin, nedošlo. A ještě něco."

Trochu úvodem a trochu jako dodatek k ochotnickému výročí, in: Jiří Sekera, Ochotnické divadlo v Blatné, Blatná 1991, str.1. Tam též foto z představení, str. 60.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':