Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Dospělí dětem v Ostravě – kvalita roste - O neposlušných kůzlátkách; O rukavičkách. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 43.

Velkým zklamáním bylo závěrečné představení přehlídky, vystoupení Dany Šenkyříkové se dvěma pohádkami, O neposlušných kůzlátkách a O rukavičkách. Herečka, stylizující se do role zpívající babičky s kytarou, která hraje, zpívá a vypráví pohádky dětem zejména v mateřských školách, pracuje již několik let s ustálenou podobou svého vystoupení. Zve na jeviště děti, které se stávají postavami z pohádek, a na předem stanoveném půdorysu se snaží dovést představení ke zdárnému konci. Až na slušnou úroveň hudebního a pěveckého projevu je však samotný obsah her svědkem neznalosti divadelních i přírodních zákonitostí (zavádějící informace o tom, že lišky jsou predátorem kůzlátek, přichází např. jen z toho důvodu, že v obchodě nebylo možno sehnat plyšovou hračku vlka), ale dokonce i přitakáním zcela nepřijatelnému chování člověka: děti (kůzlátka) nakonec lišku zbijí a pohodí ji mrtvou na okraj jeviště (a ta tam leží i během další pohádky O rukavičkách). Práci Dany Šenkyříkové rozhodně nelze označit za přínos k pozitivnímu rozvoji dětské duše ani v oblasti kreativity, ani v oblasti obeznamování se zákonitostmi života, ba spíše naopak.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':