Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Modelky Elky ovládly Kroměříž - Květ kaktusu. Amatérská scéna 2009, č. 3, s. 49 - 50.

Suverénně nejúspěšnější se stala inscenace Holky Elky souboru Semtamfór ze Slavičína v režii Jana Julínka. Ta získala Hlavní cenu festivalu za nejlepší inscenaci s nominací na Femad Poděbrady, ale také Cenu novinářské poroty. Jana Žáčková excelovala v roli Ely 3 a její výkon ohodnotili mluvčí souborů jako nejlepší ženský herecký výkon. Navíc od Klubu mladých divadelníků obdržela uznání pro umělce do 25 let. Zkrátka nepřišly ani další dvě inscenace: nejlepším mužským hereckým výkonem zaujal Jiří Hanzlík ze souboru Opona Zlín. Diváckou porotu si nejvíce získala inscenace Květ kaktusu divadelního souboru Zmatkaři Dobronín. Právě u těchto třech oceněných inscenací se chvíli pozastavíme.
Konverzačně uchopená komedie s bohatým situačním potenciálem Květ kaktusu P. Barilleta, J.P. Grédyho v podání Zmatkařů Dobronín (režie Michael Junášek) sklidila cenu diváků zcela zaslouženě. Roztomile ztvárněné postavy zubaře Juliena (Jiří Musil) a zejména životem zapšklé, ale do něj zamilované asistentky Sofie (Kateřina Zimolová) dodaly této do jisté míry jemné komedii o míjení citů skutečně lidský rozměr. Mám za to, že úspěch komedie vyplýval z toho, že se diváci s postavami dokázali velmi dobře ztotožnit a ve schopnosti herců pointovat slovní humor textu. Protože také ostatní herci zdařile sekundují jejich hereckým výkonům, odpustili jsme i jistou scénografickou těžkopádnost a režijní nevynalézavost v řešení jednotlivých situací.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':