Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: Loutkové divadlo v regionech v sezóně 2008/2009 - Loutkářská přehlídka v Hradci Králové - Kuře. Amatérská scéna 2009, č. 4, s. 38 - 44.

Tichý jelen Roztoky u Prahy: Kuře. „Příběh soudobého umělce (zpěváka Božského K.), který prochází krizí a uprostřed ní se rozhodne, že za sedm dní zemře. Čas se mu začne odpočítávat a krátit, až nakonec skutečně zemře. Představení začíná formou předscény (úvodu). Jeho téma však není tak komediální, jak by se po rozpustilém úvodu mohlo zdát. V této žánrové dvojitosti a neujasněnosti tkví také jistý nesoulad celku inscenace, která jinak za pomoci jednoduchých loutek a předmětů vytváří přesný a pointovaný scénický tvar.“
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':