Databáze českého amatérského divadla

Texty: JH 2009 Pořadí inscenací pro zařazení do programu

Pořadí souborů a inscenací pro zařazení do programu
79. Jiráskova Hronova 2009
Pořadí souborů a inscenací pro zařazení do programu 79. Jiráskova Hronova 2009

NOMINACE
Divadlo Alexandera Gondarčuka Omsk, Rusko
režie Alexander Gondarčuk
Vladimír Ilukhov: Kouzelná jablka
(AITA/IATA)
Theatre Universitaire Royal de Liege, Belgie
režie Robert Germay
Franz Kafka: Zpráva pro jednu akademii
(Bericht an eine Akademie)
(AITA/IATA)
DISK Trnava, Slovenská republika / režie Blaho Uhlár
Blaho Uhlár a kolektiv souboru: Výhľad
(AITA/IATA)
Divadlo Commedia Poprad, Slovenská republika
režie Vlado Benko, Dušan Kubaň, Michal Novák
René Fallet, Alexandr Gregar, Vlado Benko: Kapustnica
(AITA/IATA)
DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie Jaroslav Vondruška
Vlastimil Peška: Měla babka čtyři jabka
(Popelka Rakovník)
Divadlo SoLiTEAter Praha – Libor Ulovec / kol. režie
Doug Wright: Svou vlastní ženou
(Divadelní Děčín)
Divadlo Kámen Praha / režie Petr Macháček
Petr Macháček: Zvěstování Bohunce
(Šrámkův Písek)
Soubor Na klíček Česká Lípa / scénář a režie Markéta Holá
Karel Hynek: Vrstvy masek
(Wolkrův Prostějov)
Tate lyumni Praha / kolektivní režie
Kolektiv divadla: Krvavé koleno
(Loutkářská Chrudim)
Nezávislý soubor Buranteatr Brno / režie Jiří Hájek
Martin McDonagh: Pan Polštář
(programový ředitel JH)

DOPORUČENÍ
1.–4. pořadí
DS Trdla při O. S. Thalia Vyškov
režie Olga Pitelová a Ivana Šmelová
Olga Pitelová a Ivana Šmelová na motivy španělské pohádky: Kuře Čtvrtka
(Popelka Rakovník 2008)
Geisslers Hofcomoedianten Kuks / režie Petr Hašek
Antonio Bioni, Apostolo Zeno: Andromache
(Divadelní Děčín 2009)
Soubor Tichý Jelen Roztoky / režie Jiří Jelínek
William Shakespeare, Jiří Jelínek: Richard 3
(Loutkářská Chrudim)
TANEC, TANEC… / OTEVŘENO
Ozvěny celostátní přehlídky scénického tance v Jablonci nad Nisou
a celostátní přehlídky pohybového divadla a pantomimy v Kolíně
Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou
na písně Ivy Bittové, choreografie Ludmila Rellichová: Každý je někdy trapný
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)
ZUŠ Sedlec-Prčice
na hudbu Hepningarna, choreografie Vendula Dědová:
Divnokraje
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)
NoTa ZUŠ B. Smetany Plzeň
na hudbu Anouara Brahema, choreografie Lenka Jíšová: Leila v zemi kolotočů
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)
Pantomima S. I. Brno / režie Jindřich Zemánek
Kolektiv souboru: Promiňte, poprskal jsem vás
(Otevřeno Kolín 2009)
Pantomimická jednotka ŘEČ Praha / kolektivní režie
Kolektiv souboru: Ze života hmyzu
(Otevřeno Kolín 2009)
5.-6. pořadí
Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary
scénář a režie Hana Franková
J.D. Salinger, L. a R. Pellarovi: Já, Holden
(Wolkrův Prostějov 2009)
Soubor Třetí věk při Městské knihovně v Lounech
režie Renata Vordová
Kolektiv souboru s využitím textů Jiřího Suchého: Včera se mi zdálo
(Wolkrův Prostějov 2009)
7.–10. pořadí
Divadlo Prkno – SUZAT Veverská Bítýška
režie Pavel Vašíček
Eduardo Rovner: Společnost
(Divadelní Děčín 2009)
DS Bit Jihlava / kolektivní režie
Luboš Brabenec / Rubikon
(Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2009)
LS Čmukaři Turnov / kolektivní režie
Daniela Weissová, Romana Zemenová: Za každým rohem jeskyňka
(Loutkářská Chrudim)
DS Eduarda Vojana Brněnec
režie Jan Heger-Kučera, Karel Černý
Alois a Vilém Mrštíkovi: Maryša
(Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou,
NP venkovských divadelních souborů 2008)
11. pořadí
Městské divadlo Děčín / režie Petr Michálek
H.Ch. Andersen, Petr Michálek: Malá mořská víla
(Divadelní Děčín 2009)
12.–13. pořadí
Divadlo De Facto Mimo Jihlava / režie Martin Kolář
Martin Kolář na motivyBély Horgase : Zelené prasátko
(Popelka Rakovník 2008)
Divadlo SemTamFór Slavičín / režie Milan Janček
Gilles Dyrek: Benátky pod sněhem
(Divadelní Děčín 2009)
14. pořadí
LDO ZUŠ Strakonice / režie Jiřina Lhotská
Jiřina Lhotská podle H.Ch. Andersena: Je to naprosto jisté
(Dětská scéna Trutnov 2009)
15. pořadí
LÁHOR/Soundsystem / kolektivní režie
LÁHOR/Soundsystem: Diskrétní den
(Šrámkův Písek 2009)
16. pořadí
Někdo – dvoučlenný soubor jednoho herce
ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř
režie Jarka Holasová a Jakub Maksymov
J. Maksymov a J.Holasová: Ve dvě na hruškách II.
(Šrámkův Písek 2009)
17. pořadí
DS Žlutičan Žlutice / režie Jaromír Břehový
Jaromír Břehový: Sborovna
(Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou,
NP venkovských divadelních souborů 2008)
18. pořadí
DDS HOP – HOP ZUŠ Ostrov / režie Irena Konývková
Irena Konývková podle knihy Jacqueline Wilsonové Dvojčata v průšvihu: Ruby a Garnet?
(Dětská scéna Trutnov 2009)
19. pořadí
DS Tyl Rakovník / režie Jan Švácha
Jan Švácha: O tlusté Matyldě aneb Slepičí intermezzo
(Popelka Rakovník 2008)
20. pořadí
LDO ZUŠ Trutnov
scénář a režie Dominika Špalková s kolektivem souboru
Virginia Wolfová: Vertigo
(Wolkrův Prostějov 2009)
21. pořadí
Antonín D.S. Praha / režie Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: Žena. Říkejte mi žena
(one-woman-show)
(Šrámkův Písek 2009)
Soubory, které nemohly pozvání do programu JH akceptovat
Loutkářský souboru Tichý jelen Roztoky / kolektivní režie
Karel Sabina, Jiří Jelínek a Tichý jelen: Mariage aneb Dobře prodaná nevěsta
(Loutkářská Chrudim 2007)
DS SNOOP Občanské besedy Opatovice / rež. Aleš Dvořák
Biljana Srbljanovič: Rodinné příběhy
(Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2008)
Taneční divadlo MIMI FORTUNAE Brno
na hudbu Jiřího Hradila,
choreografie Hana Smičková-Látalová: JÁ
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)
ZUŠ Chodov
na hudbu Francesca Tárrega,
choreografie Karin Donátová a spol.: Milá mami, tak Ti píšu z dovolený
(Tanec, tanec… Jablonec nad Nisou 2008)
Programová rada 79. JH 2009 nepřijala tyto návrhy:
Divadelní soubor při MěKS Červený Kostelec
režie Vlastimil Klepáček
Vlastimil Klepáček: Don Quijote aneb Veselý konec rytíře smutné postavy
(Divadelní Třebíč/Divadelní Děčín 2008)
DEFILÉ VYBRANÝCH ÚČASTNÍKŮ POHÁRKU SČDO 2009
Karel Vaněk (ZUŠ Václava Kálika Opava))
Rudolf Křesťan: První rande (Chlapec)
Magda Nováčková (Starý Dražejov u Strakonic)
Divadlo Sklep: Televizní besídka Divadla Sklep (Vypravěčka – Pižďucha)
Vladimír Benderski
(Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary)
David Avidan: Politici jazyka (Muž)
Petra Nedvědová a Ludmila Panenková
(DS Karel Čapek Děčín)
Lenka Procházková: O babě Hladové (Žena, Smrt)
Michal Pivoňka (DS MKZ Horšovský Týn)
István Örkény: Rodina Tótů (Listonoš)
Anna Zemanová (DS Karel Čapek Děčín)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Ženitba (Agáta)
————————————————
DS Pohoda Slatiňany – Jana Trojanová
režie Renata Klečková
Viktorie Hradská: Commedia finita
(NP divadla jednoho herce v Kaznějově 2009)
DS PIKI Volyně / režie René Vápeník
Ladislav Smoček: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
(NP seniorského divadla ve Znojmě 2008)
DS AŠlerovo komikadze – nucený výsek
režie Pavla Bušková a Anna Trčková
Pavla Bušková, Anna Trčková: Tkadleny
(Šrámkův Písek 2008)
DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie Jiří Hlávka
Jiří Hlávka na motivy románu Miguela de Cervantese: Don Quijote de la… od nás
(NP seniorského divadla ve Znojmě 2008)
Divadelní spolek Prkno Veverská Bítýška
režie Pavel Vašíček
Jim Cartwright: Dva
(KDP Vysoké n. Jiz. 2007)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':