Databáze českého amatérského divadla

Texty: Olomouc, Tramtárie, 5 let činnosti, ex divadlo.cz, ČTK

Olomoucké divadlo Tramtarie oslaví páté narozeniny
ČTK, 8.4.2010

Kultovní kabarety Historky z podsvětí, autorské čtení básníka Radka Malého i narozeninovou párty uspořádá divadlo Tramtarie u příležitosti oslav pátých narozenin. Diváci si jubileum budou moci spolu s herci připomenout v týdnu od 17. do 23. dubna.

Kultovní kabarety Historky z podsvětí, autorské čtení básníka Radka Malého i narozeninovou párty uspořádá olomoucké divadlo Tramtarie u příležitosti oslav pátých narozenin. Diváci si jubileum budou moci spolu s herci připomenout v týdnu od 17. do 23. dubna.

Historky z podsvětí, jejichž první díl vznikl v roce 2005, jsou podle ředitelky určitým propojovacím článkem existence divadla. Proto se postarají o zahájení narozeninových oslav dne 17. dubna. Divadlo zcela výjimečně nabídne všechny tři díly kabaretu v jediný den. "Domníváme se, že to bude zajímavé nahlédnutí do minulosti. Současně se bude jednat i o derniéry inscenací," uvedla Němečková. Kabarety odkazují na aktuální dění i pop kulturu, kterou parodují. V prvním díle se na jevišti objeví i současný umělecký šéf divadla Vladislav Kracík i ředitelka Petra Němečková, kteří již v současné době na scéně nevystupují.

Narozeninový týden nabídne i autorské čtení básníka Radka Malého či derniéru hry Taxi vinyl. Vyvrcholením pak bude narozeninový večírek se speciálním divadelním vystoupením, projekcí dokumentu ze zákulisí divadla i hudebním vystoupením Lukáše Marečka.

Podle Němečkové se divadlu vyplatila cesta postupného rozšiřování a zkvalitňování souboru i repertoáru. "Začínali jsme jako parta studentů, kteří chtějí hrát divadlo. Postupně jsme si získali okruh diváků a předvádíme divadlo, za které můžeme dát ruku do ohně," uvedla ředitelka.

Divadlo uvádí až 30 akcí měsíčně nejen v prostorech, které má v Olomouci pronajaté ve Slovanském domě, ale i na výjezdech po celé České republice. Divadlu se ale ani letos nepodařilo získat dostatek peněz na profesionalizaci souboru. Členové divadla proto musejí stále pracovat zdarma či za symbolický honorář.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':