Databáze českého amatérského divadla

Texty: SLAVÍK, Mirek: Pohled na některé inscenace Setkání divadel v Ostravě - Roztančené rytmy. Amatérská scéna 2010, č. 1, s. 28 - 29.

K těm naopak povedeným patřilo vystoupení souboru Cyranovy boty Brno s inscenací Roztančené rytmy. Taneční divadlo pracuje se znakem, zkratkou, metaforou, a tím může být inspirací pro tvůrce ostatních divadelních forem. Tam, kde je poetika činoherního divadla zanesena balastem slov, gest, mimiky, scénických prvků a občasných extempore, tam musí být tanečník přesný. Rytmicky, významově, herecky, výtvarně. A tohle se Cyranovým botám daří. Nevadí ani to, že stejně jako v jiných neprofesionálních souborech této kategorie vedle sebe vystupují herci-tanečníci s rozdílnou mírou zkušeností a rozdílnou mírou dispozic pro tento druh divadla. Výsledný tvar je čistý, zajímavý a inspirativní, přesně z té kategorie, která při každém dosavadním ročníku byla největším přínosem ostravských Setkání.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':