Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZAJÍC, Vladimír: XVI. ročník Bechyňského perlení 2010 - Dva na koni, jeden na oslu. Amatérská scéna 2010, č. 1, s. 22 - 23.

DS Vltavan Týn nad Vltavou – Oldřich Daněk: Dva na koni, jeden na oslu. Inscenace postavená pro otáčivé hlediště v přenosu do kukátka odhalila, že režie má situace připravené a v mizanscénách vyložené, ale vztahy postav zůstávají povýtce verbální. Spíše jednají každá sama za sebe než vespolně, takže jejich motivace a následně téma jsou oslabené. Škoda, neboť tato hra je opět aktuální − možná dokonce aktuálnější než v čase vzniku − a režie L. Švehly navíc posiluje motiv naděje. Snad rozvolněnost způsobil přenos do jiného prostoru, ale pokud bychom představení brali jako generálku, je předpoklad, že za pět šest zkoušek bude výsledný tvar lepší o pětasedmdesát procent.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':