Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ostrožská N. Ves, BRŮČEK, Josef: Divadelní Hobblík 2010 - Julie umírá každou noc. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 51 - 53.

Poslední soutěžní představení připravilo Divadlo BLIC Ostrožská Nová Ves. Do Hodonína přivezli romantickou hru o lásce a jednom velkém snu F.S. Inclána Julie umírá každou noc. Mistr, mladý režisér, kterého si jeho spolupracovníci velmi váží, impulzivně jedná s milionářem, který mu nabízí zainvestování nové hry (Romeo a Julie) s podmínkou, že Julili bude hrát výtečná herečka, jeho milenka. Režisér se vzepře a při hádce prohlásí, že udělá Julil raději za dřeva, než aby odsadil do role Julie herečku, která Julií není. Přichází Antonie, dívka z venkova a začíná učení (v tu chvíli si divák možná vzpomene na Pygmalion). Z venkovanky Antonie se stává Julie, která v závěru hry musí řešit podobný problém, jako její předchůdkyně – jít se vyspat s milionářem. Velká romantika a velké city mexického autora působí ve střední Evropě občas poněkud nepravdivě. I přes velmi dobré herecké výkony souboru se opravdovost z inscenace občas ztrácela.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':