Databáze českého amatérského divadla

Texty: CÍSAŘ, Jan: Herecký Kostelec - Šrumec na laguně; Lakomá Barka; Prstýnek paní Barnetové; Bez roucha; Má žena si vyšla. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 34 - 37.

Jan Dvořák upravil nápaditě Goldoniho Poprask na laguně. Název Šrumec na laguně označuje přesně smysl této úpravy, ale šrumec se na jevišti nekonal. Zůstalo opět jen u několika temperamentních hereckých výkonů, které dodávaly inscenaci komediálnost a půvab. Takhle to vypadalo i ve většině dalších inscenací; vždycky v nich byli herci a herečky, kteří dodali inscenaci divadelní náboj, ale na fungující celistvý scénický tvar to nestačilo. S tímto problémem se v nějaké intenzitě a velikosti potkaly i inscenace Lakomé Barky podle Jana Wericha Vlasteneckého spolu Vlastík z Vrchlabí, Prstýnek paní Barnetové DS Maska z České Skalice, Fraynova Bez roucha DS WOKNO z Broumova a druhé představení domácího souboru NA TAHU Má žena si vyšla.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':