Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZÁVODSKÝ, Vít: Kojetínská přehlídka úspěšně dosáhla plnoletosti - Jeppe z Vršku. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 57 - 60.

Festivalový nováček, deset roků pracující DS Václav ze Zábřehu Václavova, sáhl po známé charakterové komedii osvíceneckého zakladatele dánského národního dramatu Ludviga Holberga Jeppe z Vršku. Bez patrnější snahy o tragikomický nebo filozofický výklad úpravy Jaromíra Pleskota nabídl režisér Josef König ve vyhovující scénografii místy trochu zdlouhavější a těžkopádnější interpretaci v duchu lidového divadla s písněmi. Jeho spolehlivým svorníkem byl diplomem oceněný výkon Martina Bureše, který titulní postavu švejkovsky vyhlížejícího neotesaného sedláka nezjednodušil do opilecké šarže a vybavil ji také dobráckou rozvážností a přirozeným kontaktem s hledištěm.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':