Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHRISTOV, Petr: Kostelecký kostlivec aneb Mezi pohádkou a nahotou - S láskou na kordy. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 37 - 38.

Vřelé přijetí si zasloužila hravá inscenace S láskou na kordy (Studio Šrámkova domu v Sobotce, režie Lada Blažejová), v níž režisérka dokázala s věkově velmi rozmanitým souborem (cca 10–17 let) úspěšně představit několik starofrancouzských balad za použití tradičních principů lidového divadla. Radost a zaujetí herců i vtipné (často sebeironické) scénické řešení vyneslo souboru Čestné uznání za inscenaci. Poznamenejme na okraj, že technické a řemeslné nedostatky (například ve zpěvu) lze u některých typů produkcí takřka přirozeně omluvit, neboť jejich podstatou není snaha o předvedení dokonalého tvaru, nýbrž ochota (ve významu termínu: ochotnické divadlo) radovat se z vlastní práce, přičemž je důležité, že divadelní zákonitosti jsou (především zásluhou kvalitního režijního a pedagogického vedení) v rámci celku dodržovány a sledovány.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':