Databáze českého amatérského divadla

Texty: HRUŠKA, Jaromír: Pohádkový víkend v Českém Krumlově – Hrajeme si na zoo aneb Žofka v akci. Amatérská scéna 2010, č. 2, s. 22–23

Pohádkový víkend pokračoval inscenací DS Tyl a DDS Tyláček Dačice Hrajeme si na ZOO aneb Žofka v akci. Toto pásmo na motivy známé knihy Miloše Macourka působilo jako dětský karneval a v diskuzi s inscenátory jsme se přesvědčili o tom, že to více méně bylo i záměrem. Střídání scének a tanečků působilo rozpačitě, nicméně v dětských divácích si našlo svůj cíl. Zanícení a zápal, se kterým především malí herci hráli, si nakonec získaly sympatie. A přesto, že jako divadelní tvar fungovalo představení jen sporadicky, nelze pominout onu upřímnou snahu převést poetiku a styl Miloše Macourka na divadelní prkna. A to není věru jednoduché. Občas se to povede v animovaném filmu, občas v televizi, kde našel M. Macourek partnery v osobnostech A. Borna a V. Vorlíčka.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':