Databáze českého amatérského divadla

Texty: VONDRUŠKA, Jaroslav: Klicperovy divadelní dny Sadská 2010 - V levé poledne. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 38 - 39.

Posledním soutěžním představením byla westernovka V levé poledne divadla V.O.S.A. z Vestce. Jednalo se o autorský text tří členů souboru, Martina Kroha, Milady Ryšavé a Martina Bohuslava za kolektivní pomoci celého souboru. Jedná se o jakousi parodii na westerny Divokého západu. Porota po dlouhém hledání dospěla k pojmenování žánru „potlachový kabaret“. Jednotlivé výstupy (skeče) se střídaly s tanečními a pěveckými vložkami. Jednoduchá dějová linka je naplněna řadou vtipných situací vytvářených s odpovídající nadsázkou. Hned na začátku je divákům dán jasný a zřetelný klíč ke čtení celého představení. Okamžitě je jasné, že inscenátorům jde o nenáročné pobavení diváků. Herecky nikdo nevyčnívá ani nezůstává pozadu. Mluvený a taneční projev jsou na velmi dobré úrovni. Trochu slabší je to s pěveckými projevy a v některých místech docházelo k neukázněnému nebo nezvládnutému aranžmá.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':