Databáze českého amatérského divadla

Texty: SCHEJBALOVÁ, Pavlína: O loutkářském nadělení v Čechách 2010 - Dejl, Jaroslav: Třebíčské loutkářské jaro, 27. 3. 2010 - Pohádky o pejskovi a kočičce.

Říše loutek Domu kultury Kroměříž, soubor, který pracuje od roku 1968 a byl v minulosti několikrát účastníkem Loutkářské Chrudimi, přivezl do Třebíče prověřenou dramatizaci (Pavel Polák) Čapkovy poučné a úsměvné Pohádky o pejskovi a kočičce (Jak myli podlahu, Jak pekli dort, Jak našli panenku). Jednotlivé příběhy jsou propojeny milými písničkami, živě zpívanými, hraje se s maňásky na paravanu, který zobrazuje domeček zvířátek a jeho okolí a od prvního dojmu navozuje pozitivní a milou atmosféru. Zbytečné se snad zdají pouze dovysvětlující obrázky jednotlivých pohádek, které se objevují na paravanech, někdy zdlouhavé a rušivé vstupy vypravěče. Přes všechny uvedené drobné výhrady se jednalo o nejlepší představení přehlídky, které u početného dětského publika vyvolalo nadšený ohlas. Porota nominovala tuto inscenaci na národní přehlídku do Chrudimi.

www.amaterskascena.cz. AS 2010/3, s. 40.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':