Databáze českého amatérského divadla

Texty: FIXOVÁ, Kateřina: Popelka na dlani je velmi příjemnou přehlídkou - O rohaté princezně. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 37 - 38.

DS Tyl Čelákovice zahrál na přehlídce pohádku O rohaté princezně Josefa Lady. I tady jsme na rozborovém semináři narazili na stejná témata – motivace příběhu i postav, kdo je zlý a kdo vlastně hodný, co je vtipné a co ne. Sympatický soubor se v tomhle případě spíše umírnil, snažil se (při dobrém škrtání) pokorně s textem pracovat, naplnit ho. Tím však paradoxně na problémy předlohy upozornil. Bylo by zřejmě výhodnější postupovat s větším nadhledem, více groteskně, aby výsledek dopadl lépe.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':