Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vydrová, Miroslava, dílčí údaje

Ve svých 12 letech začala hrát divadlo v pražském/holešovickém souboru Doprapo.

2000 – 2003 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské loutkářství
2004 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské loutkářství

zaprodala jiné z Múz - divadlu. Věnuje se mu od dětství, je patnáct let principálkou Divadla Bořivoj, jezdí celý život po vlastech českých s různými divadelními soubory, představeními, a protože ji herectví a autorské divadlo malých jevištních forem učarovalo, vystudovala si už pro jistotu i dvě vysoké školy s tímto zaměřením.
V patnácti už studovala u profesora Ivana Vyskočila, herce a režiséra na tehdejší takzvané Lidové konzervatoři. Tam přičichla právě k autorskému divadlu a k různým dalším divadelním žánrům, mimo jiné i k pantomimě.
"Ta doba od patnácti do dvaceti let, ta byla úžasná. Potkávala jsem se se samými zajímavými lidmi kolem kumštu a z mého hlediska, z hlediska poznávání divadla a lidí kolem něj, to byla doba pro mě nejkvalitnější," vzpomíná Mirka na své divadelní začátky.Ve svých 12 letech začala hrát divadlo v pražském/holešovickém souboru Doprapo. 2000 – 2003 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské loutkářství 2004 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské loutkářství zaprodala jiné z Múz - divadlu. Věnuje se mu od dětství, je patnáct let principálkou Divadla Bořivoj, jezdí celý život po vlastech českých s různými divadelními soubory, představeními, a protože ji herectví a autorské divadlo malých jevištních forem učarovalo, vystudovala si už pro jistotu i dvě vysoké školy s tímto zaměřením. V patnácti už studovala u profesora Ivana Vyskočila, herce a režiséra na tehdejší takzvané Lidové konzervatoři. Tam přičichla právě k autorskému divadlu a k různým dalším divadelním žánrům, mimo jiné i k pantomimě. "Ta doba od patnácti do dvaceti let, ta byla úžasná. Potkávala jsem se se samými zajímavými lidmi kolem kumštu a z mého hlediska, z hlediska poznávání divadla a lidí kolem něj, to byla doba pro mě nejkvalitnější," vzpomíná Mirka na své divadelní začátky.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':