Databáze českého amatérského divadla

Texty: Poděbrady, STROTZER, Milan: Králobraní podruhé, www.mistnikultura.cz 29. 3. 2011

Králobraní podruhé

mis

PODĚBRADY: Divadelní spolek Jiří Poděbrady připravil k 150. výročí vzniku a nepřetržité činnosti divadelního spolku obnovenou premiéru jedné z nejúspěšnějších her v novodobé historii spolku Králobraní.

Autorem hry je Ladislav Langr, člen poděbradského souboru a nynější starosta města Poděbrady. Režie se ujal známý profesionální herec a režisér Lumír Olšovský. Historická hra Králobraní mapuje s respektem k historickým faktům bezprostřední dny a týdny po smrti krále Jiřího z Poděbrad, kdy začala velká politická hra o královskou korunu prosperujícího Českého království. Hra přivádí na jeviště všechny české i evropské vážné uchazeče o uvolněný český trůn. Nabízí tak divákovi přehledný pohled do zákulisí středověké politiky, přičemž se zejména zaměřuje na královnu vdovu Johanu z Rožmitálu, která byla dle svědectví kronikářů velmi silná a ambiciózní žena.

Poprvé hru uvedl Divadelní spolek Jiří před deseti lety, dočkala se 40 repríz. Byla uváděna nejen v Poděbradech, ale na řadě míst po České republice, zejména ve venkovních prostorách hradů a zámků.

Králobraní je v novém nastudování připraveno k premiéře na 2. dubna 2011. Soubor je uvede na domovské scéně Divadla Na Kovárně v Poděbradech.

Více informací o souboru a fotografie ze hry: http://www..dsj.cz/
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':