Databáze českého amatérského divadla

Texty: Chrudim - 60. LCH 2011 - O souboru - hlavní program - Flajplyš, Praha a okolí

FLAJŠPLYŠ, Praha a okolí
KDO CHODÍ NA GOTTHAJ?

Autor (a autor předlohy): soubor
Překladatel: soubor
Dramatizátor (úprava apod.): soubor
Režie: soubor
Scénografie: Dorota Tichá, soubor
Loutky: Dorota Tichá, hračkářský průmysl
Kostýmy: Soubor
Druh(y) loutek: manekýny, plošné loutky (vedené shora)
Hudba: Jan Machovec, Jiří Pivrnec
Hudebníci: Jan Machovec, Jiří Pivrnec

Osoby a obsazení:
řezník a další – Adam Krátký / Adam Pospíšil
Karel Gott a jiné – Šimon Stiburek
Smrtka a ostatní – Dorota Tichá

Základní údaje o souboru:
Soubor vznikl v létě 2010, kdy jako svou první a zatím jedinou inscenaci stvořil hru Kdo chodí na Gotthaj. Od té doby trpí velkou fluktuací členů, kteří se pořád někde toulají, takže ještě ani dvakrát nehrál ve stejném složení a není jasné, kdo vlastně na Chrudim dorazí. Od svého počátku zkouší soubor v polních podmínkách prázdných školek, vyklizených obýváků, zahrádek nádražních restaurací a opuštěných kanceláří, což propůjčuje jeho tvorbě nezaměnitelnou atmosféru takovéhotoho domácího punku.

Několik slov o autorovi (autorech), inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Hra je autorským počinem souboru, který se při jejím vzniku inspiroval pohádkou K. J. Erbena „Proč je dobře, že je smrt na světě“ a písní skupiny Alphaville „Forever Young“. Největším inspiračním zdrojem se ale stal život sám, který hra věrně zachycuje se vší jeho nudou, nadějemi, utrpením, masem, povrchností, růžovostí, plastem, latexem a kečupem. Premiéra původní, německé verze proběhla v srpnu 2010 v Chemnitz, v zimě 2011 potom vznikla přepracovaná česká verze, která byla premiérována v dubnu na přehlídce Pimprlení v Plzni.

Několik slov o inscenaci:
“Co byste si přáli, kdybyste dostali tři kouzelná přání? A kdybyste byli stárnoucí holohlavý řezník?” Strhující příběh o věčném mládí, lidských touhách, slavících, salámech, naději a časech, ve kterých jsme vyrostli a ve kterých (ne)zemřeme.

MS DKP
Sobota 2.7. v 10 a ve 14 hodin
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':