Databáze českého amatérského divadla

Texty: AS 2001, č. 3, s. 34, MS.

Dospělí dětem v Havlíčkově Brodě

Východočeská krajová přehlídka činoherního divadla pro děti a mládež se tradičně uskutečnila v Havlíčkově Brodě. Ve dnech 8. – 13.5.2001 na ní v soutěžní části vystoupilo pět divadelních souborů: Domácí ADIVADLO s inscenací Tři… veteráni, Turnovské divadelní studio s představením Žába, Ořechovské divadlo s osobitým nastudováním Tylova Strakonického dudáka, divadelní soubor Zdobničan z Vamberka s pohádkou Princezna Žofinka a drak Dynamit a soubor z Dolan u Jaroměře s hrou O veselém hrobaři.
Lektorský sbor ve složení Veronika Mázová, Luděk Richter a Karel Tománek nemohl pro nevalnou kvalitu inscenací a v případě ořechovského Strakonického dudáka pro nevhodnou diváckou adresu doporučit, natož nominovat představení na národní přehlídku – rakovnickou POPELKU.
V mimosoutěžní části havlíčkobrodské přehlídky vystoupilo dalších pět souborů. Přehlídka obsahovala navíc velkoryse pojaté doprovodné akce: výtvarnou a literární soutěž dětí, kterých se zúčastnilo téměř 4000 mladých autorů.
MS
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':