Databáze českého amatérského divadla

Texty: JIRSOVÁ, Zuzana a VOSTÁREK, Karel: Dětská scéna 2011, Svitavy (recenze) - Tři "Karkulky". AS 2011, č. 2 (z Deníku Dětské scény č.3).

TŘI „KARKULKY“
DLS Blechy z Jaroměře přivezl na letošní Dětskou scénu představení s názvem „Pohádka o Červené karkulce“. Překvapení diváci ovšem zjistí, že tradiční příběh bratří Grimů má v Jaroměři svou čínskou a grónskou variantu. Divák však není ochuzen ani o tradiční příběh, který je notoricky známý. Jednoduché loutkové ztvárnění textu, určeného původně pro dospělé, hraje jaroměřský soubor s nádherně čistou a bezelstnou opravdovostí. Neoslňují nás bravurní loutkářskou technikou, ale tím, že berou vážně, to co hrají.
Zuzana Jirsová a Karel Vostárek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':