Databáze českého amatérského divadla

Texty: Muzeum amatérského divadla v Miletíně bylo vykradeno. AS 2011 - články, 2.4.2011.

Muzeum amatérského divadla v Miletíně bylo vykradeno

Umělecká hodnota exponátů ukradených v březnu neznámým zlodějem z Muzea českého amatérského divadla v Miletíně na Jičínsku činí nejméně 350.000 korun.

Po pachateli policie stále pátrá. Původní odhad hodnoty ukradených věcí hovořil o desítkách tisíc korun. Do muzea, které sídlí v miletínském zámku, se zloděj vloupal v době od 19. do 24. března.

Z expozice zloděj ukradl 30 centimetrů vysoké loutky cikána a kněžny a 15 centimetrů vysokého Jeníčka s Mařenkou. Dále vzal perokresbu v dřevěném rámu zobrazující pohled na miletínské náměstí o velikosti 75 krát 50 centimetrů od Jana Nepomuka Lhoty, dvě krabice s 38 dřevěnými figurkami z betléma a pět reliéfů z křížové cesty o velikosti 30 krát 38 centimetrů.

Ukradl také obraz nazvaný Richard Šantrůček v roli Karla XII., který byl v dřevěném rámu o velikosti 70 krát 100 centimetrů. Odcizená díla pocházejí z 19. století. Jičínští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po odcizených exponátech.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2006. Vystavuje například unikátní sbírku malovaných opon či makety postav z vybraných inscenací.

divadlo.cz

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':