Databáze českého amatérského divadla

Texty: BUMERLOVÁ, Jindřiška: BECHYNĚ JARO 1. – 3. DUBNA 2011 – Upomínka na celý život; Mikulášovy prázdniny. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

...příběhy na motivy knihy René Goscinnyho, jejichž hlavním hrdinou je chlapec Mikuláš. Pro své vystoupení si tuto předlohu zvolily dva soubory. První z nich – ZŠ Školní Bechyně – pod vedením Františka Oplatka zahrál epizodu Upomínka na celý život. Děti se v příběhu cítily dobře. Pro zachycení prostředí použil vedoucí souboru tělocvičné nářadí – bednu, která umožňovala podpořit formu stylizace (rozebrané části např. představovaly rámy, v nichž se jak v galerii charakterizovaly jednotlivé postavy). Někdy však její využití bylo poněkud samoúčelné a pro diváka nečitelné, např. rytmické klepání do zmíněných rámů znázorňující těšení. Také soubor LDO ZUŠ z Jindřichova Hradce pod vedením Vojty Maděryče sehrál jednu z epizod, tentokrát s názvem Mikulášovy prázdniny. Vedoucí zvolil realističtější přístup, méně stylizace. Určité problémy pak činily postavy dospělých, jejich střetávání s postavami dětí působilo nevěrohodně. Způsob ztvárnění postav dospělých je ostatně jedním z úskalí, s nimiž se soubory musejí často vyrovnávat. Celkově však tuto inscenaci hodnotil lektorský sbor jako živější, s potenciálem dalšího vývoje.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':