Databáze českého amatérského divadla

Texty: HERZOGOVÁ Eva: HRADEC KRÁLOVÉ 9. - 10. DUBNA 2011 - Pohádka o Červené karkulce. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

Soubor DLS Blechy Jaroměř (vedoucí Zdeňka Brouková) se na přehlídce představil s představením Pohádka o Červené karkulce. Ač patří Červená karkulka mezi klasické a všem dobře známé pohádky, v podání DLS Blechy Jaroměř se jednalo o netradiční zpracování. Tento známý příběh byl ukazován zároveň v prostředí českém, japonském a grónském. Kromě dvou vypravěček, které se vzájemně o pokračování pohádek v různých zemích poučovaly, příběh zprostředkovávaly také čtyři loutky. Představení, které bylo hravé, vtipné, plné slovního a situačního humoru, podpořeného i vtipnou scénografi ckou složkou, získalo dvě ocenění: pro Janu Dvořáčkovou za autorský text a Zdeňku Broukovou za režii. Zároveň si soubor odvezl i doporučení na Dětskou scénu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':