Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁK, Jakub: UHERSKÉ HRADIŠTĚ – ŽEBŘIŇÁK 6. – 7. DUBNA 2011 - Co vyprávěla Dlouhá chvíle; Ordinace pro panenky; Kousek Leslie Wildové. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

K tradici krajské přehlídky zlínského kraje patří i několik představení z dílny „domácího“ souboru Dohráli jsme, který pracuje v ZUŠ Uherské Hradiště pod vedením Hany Nemravové. Tentokrát šlo o tři inscenace s různými věkovými skupinami, všechny tři nadějně rozpracované, ale v době přehlídky ještě v mnoha ohledech nedotažené.
Mladší skupina nejprve zahrála živou a vcelku nápaditou dramatizaci knihy Violy Fischerové Co vyprávěla Dlouhá chvíle. Jednotlivé situace a motivy zvláštního příběhu byly traktovány s jakousi samozřejmostí, k jejich pochopení ale chyběla jasnější motivace postav a jejich činů. Pokusem o zvládnutí hororového žánru byla Ordinace pro panenky podle povídky Adèle Gerasové. Přes řadu působivých obrazů a dobře vystižené atmosféry se nepodařilo překonat hlavní problém – holčičí hra s panenkami, na níž je celý příběh postaven, je už v tuto chvíli pod věk hrajících dívek – jistá „infantilní stylizace“, která zřejmě měla tento problém řešit, byla zatím spíše jen naznačená. Zvláštním případem bylo představení Kousek Leslie Wildové podle povídky mladého autora Martina Koláře, věkovým složením skupiny i charakterem látky už víc středoškolské než dětské. Tajemný příběh mentálně retardovaného dospívajícího chlapce, blízký groteskně kruté poetice Martina McDonagha, byl divácky přitažlivý neokázalým a citlivým jevištním projevem mladých členů souboru, zatím ale zanechal v hlavách diváků až příliš mnoho otázek typu „co a proč se vlastně přesně stalo“.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':