Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plzeň, Propadlo (a jeho předchůdci) - Repertoár 1910-2009

REPERTOÁR
citace z
http://www.propadlo.ic.cz/repertoar.htm


Repertoár je uveden chronologicky a členěn do etap dle historického vývoje divadla.

1 Léta 1910 až 1918
2 Léta 1919 až 1938
3 Léta 1939 až 1945
4 Léta 1945 až 1965
5 Léta 1965 až 1975
6 Léta 1975 až 1990
7 Léta 1990 až 1995
8 Léta 1996 až 2000
9 Léta 2000 až dosud

1 Léta 1910 až 1918

4. 1910 Ladislav Stroupežnický: Na Valdštejnské šachtě, režie: ?
3. 4. 1910 Oskar Blumenthal, Gustav Kadelburg: Praha je Praha, režie: Karel Baar
24. 4. 1910 František Ferdinand Šamberk: Karel Havlíček Borovský, režie: ?
22. 5. 1910 Josef Skružný: Ptačí mozky, režie: ?
18. 6. 1910 Jiří Ohnet: Majitel hutí, režie: Karel Baar
22. 10. 1910 Jindřich Wilhelm: Mistr Bedrník a jeho chasa, režie: Václav Voves
1. 11. 1910 J. E. Šlechta: Kříž u potoka, režie: Karel Baar
20. 11. 1910 Josef Kajetán Tyl: Závěť, režie: ?
27. 11. 1910 František Hlavatý: Bílá myška, režie: ?
25. 12. 1910 Eliška Krásnohorská (Milada Mikešová?): Medvěd a víla, režie: ?
26. 12. 1910 Koldinský: Hraběnka z Podskalí, režie: ?

5. 3. 1911 Hospodář a výměnkář, režie: ?
12. 3. 1911 Rudolf Kneisel: Pan farář a jeho kostelník, režie: ?
25. 3. 1911 Bern Buchbinder: Sňatek na zkoušku, režie: ?
2. 4. 1911 František Xaver Svoboda: Směry života, režie: ?
17. 4. 1911 Oskar Blumenthal, Gustav Kadelburg: Praha je Praha, režie: Karel Baar
13. 5. 1911 Ferdinand Oliva: Julčiny vdavky, režie: Jan Baxa
4. 6. 1911 Josef Štolba: Peníze, režie: ?
22. 10. 1911 Josef L. Turnovský: Staří blázni, režie: Jan Baxa
1. 11. 1911 Filip Langmann: Bartoš Tuřanský, Režie: ?
26. 11. 1911 Ladislav Stroupežnický: Pan Měsíček, obchodník, režie: ?
26. 12. 1911 Ladislav Stroupežnický: Václav Hrobčický z Hrobčic, režie: ?

17. 3. 1912 Jindřich Urban, režie: ?
8. 4. 1912 Oskar Blumenthal, Gustav Kadelburg: To jsem sám rád!, režie: Josef Diener
28. 4. 1912 František Ferdinand Šamberk: Era Kubánkova, režie: Karel Baar
12. 5. 1912 František Xaver Svoboda: Poupě, režie: Josef Diener
František Xaver Svoboda: Lapený Samsónek, režie: Josef Diener
6. 10. 1912 Josef Štolba: Na letním bytě, režie: Karel Baar
24. 11. 1912 Karel Tůma: Svědomí aneb: Žertva na Balkáně, režie: Karel Baar
26. 12. 1912 Josef Štolba: Ach, ta láska!, režie: Karel Baar

16. 2. 1913 Václav Hladík: Závrať, režie: Václav Voves
24. 3. 1913 Božena Viková Kunětická: Cop, režie: Jan Baxa
5. 10. 1913 Josef Štolba: Staré hříchy, režie: Jan Baxa
1. 11. 1913 Erchman – Chatrian: Polský žid, režie: Václav Voves
23. 11. 1913 František Langer: Láska kvete v každém věku, režie: Karel Baar
26. 12. 1913 Antonín Lokay: Růžová pouta, režie: Jan Baxa

29. 3. 1914 Karel Leger, František Procházka: Vpád, režie: Karel Baar
5. 4. 1914 Gabriela Preissová: Závodiště, režie: Václav Voves
13. 4. 1914 Jan Neruda: Prodaná láska, režie: Karel Baar
1. 6. 1914 Josef Skružný: Hříšnice, režie: Jan Baxa

16. 7. 1916 Ladislav Stroupežnický: Václav Hrobčický z Hrobčic, režie: Karel Baar
23. 7. 1916 Oskar Blumenthal, Gustav Kadelburg: To jsem sám rád!, režie: Jan Baxa
31. 9. 1916 Karel Fořt: Holka pro všecko (Apoštolové střídmosti), režie: Jan Baxa
1. 10. 1916 Alois Jirásek: Vojnarka, režie: Josef Čechura

8. 7. 1917 Josef Skružný: To byla noc!, režie: Karel Baar
2. 12. 1917 Václav Štech: Třetí zvonění, režie: R. Kopřiva
1917 Viktor Aleksandrovič Krylov: Divoška, režie: Jaroslav Průcha

22. 9. 1918 Karel Fořt: Z českých mlýnů, režie: Josef Čechura



2 Léta 1919 až 1938

5. 1. 1919 Otakar Pospíšil: Na selském gruntě

Režie: Jan Baxa

19. 1. 1919 Josef Štolba: Ach, ta láska

Režie: Jan Baxa

2. 2. 1919 František Ferdinand Šamberk: 27 Palackého třída

Režie: Václav Brada

16. 2. 1919 Alois Koldínský: Hraběnka z Podskalí

Režie: Václav Voves

30. 3. 1919 Otto Faster: Hříšníci

Režie: Rudolf Kopřiva

20. 4. 1919 Josef Štolba: Zlatá rybka

Režie: Václav Voves

27. 7. 1919 Večer jednoaktovek

Božena Viková Kunětická: Holčička

Režie: Václav Voves

Karel Jonáš: Nový sport

Režie: Václav Voves

Ladislav Mattuš: Stará paní

Režie: Václav Voves

6. 9. 1919 Josef Štolba: Peníze

Režie: Václav Voves

20. 9. 1919 Bohumír Distl: Knoflík

Režie: Josef Dvořák

12. 10. 1919 Václav Stěžerský: Dražba na nevěstu

Režie: Václav Voves

30. 4. 1920 Jaroslav Borotínský: Stávka

Režie: Jan Baxa

1. 5. 1920 Josef Štolba: Matčino dílo

Režie: Václav Chott

16. 5. 1920 František Václav Krejčí: Půlnoc

Režie: Karel Baar

24. 5. 1920 Eugen Bartoš: Ideály manželství

Režie: Karel Baar

7. 8. 1920 F. Matějka: Vodník

Režie: František Hruška (sehráno mládeží)

29. 8. 1920 Ladislav Stroupežnický: Na Waldštýnské šachtě

Režie: Václav Voves

19. 8. 1920 František Ferdinand Šamberk: Jedenácté přikázání

Režie: V. Zeman

27. 10. 1920 Jan Vávra: Pod krovem otcovským

Režie: Václav Voves

28. 11. 1920 Rody – Roden: Dana Petrovičová

Režie: Václav Voves

19. 12. 1920 Ladislav Stroupežnický: Pan Měsíček, obchodník

Režie: Václav Brada

26. 12. 1920 Otto Ernst: Flachsmann vychovatel

Režie: Jaroslav Počepický

20. 2. 1921 Otto Faster: Marietta

Režie: Václav Voves

13. 3. 1921 Karel Piskoř: Teta Dora

Režie: Václav Koudela

27. 3. 1921 Vilém Skoch: Šimon a Polyxena

Režie: Václav Voves

10. 4. 1921 Kurt Kraatz: Automobilista

Režie: Václav Koudela

30. 4. 1921 Pospíšil: Svítání

Režie: Hrádek

15. 5. 1921 Hermann Haijermans: Na faře

Režie: Josef Dvořák

21. 8. 1921 Alois Jirásek: Kolébka

Režie: František Hruška

Franz Arnold: Španělská muška

Režie: Josef Dvořák

Michal Balucký: Těžké ryby

Režie: Kovářík

27. 10. 1921 František Ferdinand Šamberk: Karel Havlíček Borovský

Režie: Josef Dvořák

4. 12. 1921 Viktor Dyk: Posel

Režie: Božena Franková

19. 2. 1922 Večer aktovek

Eugen Bartoš: Nos

Režie: Václav Koudela, Zdeněk Kovařík

Ladislav Mattuš: O Helenu

Režie: Václav Koudela, Zdeněk Kovařík

Karel Horký: Srážka vlaků

Režie: Václav Koudela, Zdeněk Kovařík

5. 3. 1922 Stanisław Przybyszewski: Pro štěstí

Režie: ?

25. 3. 1922 Karel Želenský: Tažní ptáci

Režie: Josef Běláč

26. 3. 1922 Adolf Wenig: V českém ráji

Režie: ?

16. 4. 1922 Vojtěška Baldessariová-Plumlovská: Zlatá nit

Režie: Josef Vodrážka

1. 5. 1922 Felix Phillippi: Dobrodinci lidstva

Režie: Václav Koudela

14. 5. 1922 Gustav von Puzlizt: Damoklův meč

Režie: ?

4. 6. 1922 Pavel Rudolf: Manželské duetto

Režie: ?

20. 8. 1922 Romain Rolland: Vlci (Homo Homini Lupus – Člověk člověku vlkem)

Režie: ?

3. 9. 1922 Hermann Sudermann: Skryté štěstí

Režie: Václav Voves

1. 10. 1922 Eliška Krásnohorská: Přišla o rozum

Režie: Václav Koudela

28. 10. 1922 Alois Jirásek: Otec

Režie: ?

12. 11. 1922 Vojtěška Baldessariová-Plumlovská: Sůl nad zlato

Režie: ?

26. 11. 1922 Josef Štolba: Zločin v horské boudě

Režie: ?

26. 12. 1922 Dario Niccodemi: Malá Scampolo

Režie: Václav Koudela

18. 2. 1923 Večer aktovek

C. R.: Už táhnou

Režie: ?

J. John: Horká hodinka

Režie: ?

Philipe Gille: Uhlíři

Režie: ?

11. 3. 1923 Bílý lístek

Režie: ?

8. 4. 1923 Clemence Dane: Rozvod

Režie: Václav Voves

1. 5. 1923 František Dvořák: Vzrůst

Režie: ?

20. 5. 1923 Jaroslav Hašek, Ruda Mařík: Osudy dobrého vojáka Švejka, díl II., Švejk táhne do Maďárie

Režie: Václav Koudela

24. 6. 1923 Karel Fořt: Z českých mlýnů

Režie: Václav Koudela

25. 11. 1923 Edward A. Paulton: Nioba

Režie: ?

28. 11. 1923 Josef František Karas: Ztracenci

Režie: ?

25. 12. 1923 Karel Rožek: Samot chorobné květy

Režie: Josef Vodrážka

26. 12. 1923 František Langer: Velbloud uchem jehly

Režie: Václav Koudela

9. 3. 1924 Otomar Schäfer: Střevíček paní markýzy

Režie: ?

30. 3. 1924 Josef Skružný, Bedřich Vrbský: Láska si nedá poroučet

Režie: ?

30. 4. 1924 Vítězslav Markus: Pravda

Režie: ?

1. 6. 1924 Josef Skružný: Žabec

Režie: Josef Vodrážka

14. 9.1924 Stín z minulosti

Režie: ?

5. 10. 1924 Pes a kočka

Režie: ?

26. 10. 1924 Petr Petrovič: Uzel

Režie: Josef Vodrážka

30. 11. 1924 Příběhy krajánka Švejka

Režie: ?

26. 12. 1924 Růžena Jensenská: Devátá louka

Režie: ?

1. 3. 1925 John Hartley Manners: Peg mého srdce

Režie: Josef Vodrážka

8. 3. 1925 Václav Štech: Třetí zvonění

Režie: Václav Voves

29. 3. 1925 Vdavky Anynky Kulichovy

Režie: ?

30. 4. 1925 František Langer: Periferie

Režie: Oldřich Burian

14. 6. 1925 Karel Piskoř: Radostná událost

Režie: ?

30. 8. 1925 Karel Piskoř: Herakles versus Puma

Režie: Josef Vodrážka

20. 9. 1925 Žena, kterou jsi mu dal

Režie: ?

27. 10. 1925 Josef Skružný: Hříšnice

Režie: Václav Koudela

29. 11. 1925 František Xaver Šalda: Dítě

Režie: Václav Voves

25. 12. 1925 Xaver Jager: Noční manévry

Režie: ?

4. 3. 1926 M. Hennequinne, G. Duval: Manžel šibal

Režie: ?

28. 3. 1926 František Václav Krejčí: Povodeň

Režie: ?

25. 4. 1926 Vojtěch Rakous: Modche a Rezi

Režie: ?

30. 5. 1926 Žluté nebezpečí

Režie: ?

8. 8. 1926 Karel Fořt: Z českých mlýnů

Režie: ?

28. 8. 1926 Romain Rolland: Hra o lásce a smrti

Režie: Václav Voves

26. 9. 1926 Josef Kajetán Tyl: Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka

Režie: Václav Koudela, Josef Vodrážka

7. 11. 1926 Viktor Fraňka: Postrach mužů

Režie: Václav Koudela

28. 11. 1926 Karel Horký: Srážka vlaků

Režie: Josef Mulač

Ruda Havelka: Ich melde

Režie: Václav Voves

26. 12. 1926 Karel Fořt: Tulácká krev

Režie: ?

13. 2. 1927 Josef Skružný: Falešná kočička

Režie: ?

13. 3. 1927 Jaroslav Vrchlický: Noc na Karlštejně

Režie: ?

17. 4. 1927 Enšpigl

Režie: ?

1. 5. 1927 Josef Hais Týnecký: Na horské faře

Režie: ?

15. 5. 1927 Milada Mikešová: Medvěd a víla

Režie: ?

22. 5. 1927 Franz a Paul von Schönthan: Helginy vdavky

Režie: ?

4. 9. 1927 Erchman – Chatrian: Polský žid

Režie: ?

2. 10. 1927 Ty ani nevíš, jak Tě mám ráda

Režie: ?

20. 11. 1927 Plavci na Volze

Režie: ?

25. 12. 1927 Rudolf Piskáček: Táta Dlouhán

Režie: ?

31. 12. 1927 Oldřich Burian: Chcete se smát též??

Režie: Oldřich Burian

18. 2. 1928 Noc komediantů

Režie: ?

11. 3. 1928 Petar Petrovič: Liják

Režie: ?

1. 4. 1928 Ruda Mařík: Maska červené smrti

Režie: Václav Koudela

22. 4. 1928 Josef Skružný: Žabec

Režie: Václav Vacek

30. 4. 1928 Bič

Režie: ?

13. 5. 1928 Děvčátko ze zastrčené uličky

Režie: ?

10. 6. 1928 Vilém Werner: Hotel „Zázračná voda“

Režie: Václav Karnold

26. 8. 1928 Karel Fořt: Z českých mlýnů

Režie: ?

16. 9. 1928 Jaroslav Maria: Dolfa

Režie: Václav Vacek

7. 10. 1928 Dva, kteří se hledali

Režie: ?

27. 10. 1928 Karel Scheinpflug: Mrak

Režie: Václav Vacek

2. 12. 1928 Gabriela Preissová: Jaro v podzámčí

Režie: František Kural

26. 12. 1928 Slečinka z bílého zámečku

Režie: ?

24. 2. 1929 Božena Rajská-Smolíková: Zelené království

Režie: ?

31. 3. 1929 Richard Havelka: Újezdské kasárny

Režie: František Kural

9. 6. 1929 Richard Branald: Tonča s Emou do vdavek se ženou čili Románek krásné Toničky

Režie: Václav Němeček

8. 9. 1929 Božena Rajská-Smolíková: Zámecké strašidlo

Režie: František Kural

29. 9. 1929 Anna Ziegloserová: Hořká medecína

Režie: Václav Němeček

28. 10. 1929 Boris Pasternak: Vzpoura na lodi

Režie: Oldřich Burian

Ivan Olbracht: Pátý akt

Režie: Oldřich Burian

15. 12. 1929 B. Naske: Perníková chaloupka

Režie: Václav Koudela

23. 3. 1930 Oskar Blumenthal, Gustav Kadelburg: Praha je Praha

Režie: Václav Voves

27. 4. 1930 Bohumír Treybal: Protekce

Režie: František Štrunc

18. 5. 1930 Alois Jirásek: Lucerna

Režie: Václav Koudela

20. 7. 1930 Karel Fořt: Z českých mlýnů

Režie: Oldřich Burian

7. 9. 1930 Viktor Franěk: Člověk nikdy neví...

Režie: Karel Rous

23. 11. 1930 Miroslav Vrána Trocnovský: Krajánku, vrať se!

Režie: František Kural

26. 12. 1930 Richard Branald: Jak si Kačka štěstí vysloužila

Režie: František Kural

31. 5. 1931 Emil Artur Longen: C. K. polní maršálek

Režie: František Štrunc

19. 9. 1931 František Xaver Svoboda: Poslední muž

Režie: František Kural

24. 10. 1931 Richard Branald: Muzikanti z české vesnice

Režie: František Štrunc

6. 3. 1932 Vilém Werner: Právo na hřích

Režie: František Štrunc

3. 7. 1932 Felix Bartoš, Antonín Jenne: Kačka Vomáčená

Režie: František Štrunc

2. 10. 1932 Božena Rajská-Smolíková: Její veličenstvo láska

Režie: František Štrunc

6. 11. 1932 Božena Rajská-Smolíková: Filosof od verpánku

Režie: Václav Koudela

5. 3. 1933 Mnich a baletka

Režie: František Štrunc

16. 4. 1933 Josef Liška Doudlebský: Růže prérie

Režie: Václav Němeček

30. 4. 1933 Quido Maria Vyskočil: Švadlena

Režie: František Štrunc

4. 6. 1933 Poslední pohled

Režie: Václav Koudela

2. 7. 1933 Osada mladé lásky

Režie: Václav Němeček

27. 8. 1933 Když mládenec tak veselej

Režie: František Štrunc

3. 9. 1933 Karla Lužanská: Zavadilka vdává dceru

Režie: František Štrunc

1. 10. 1933 Josef Kajetán Tyl: Závěť

Režie: Václav Voves

5. 11. 1933 Ladislav Stroupežnický: Paní Mincmistrová

Režie: Václav Koudela

25. 12. 1933 Slávka Malínská: Děvčata, vdávejte se!

Režie: Václav Němeček

18. 2. 1934 Miroslav Babka: Za hokynářským krámem

Režie: ?

4. 3. 1934 Božena Rajská-Smolíková: Pero a kosa

Režie: Václav Koudela

7. 10. 1934 Olga. Scheinpflugová: Okénko

Režie: František Štrunc

17. 3. 1935 Branislav Nušić: Pustina

Režie: František Štrunc

21. 4. 1935 Viktor Franěk: Eminčino pokání

Režie: František Štrunc

13. 10. 1935 František Arnold, Arnošt Bach: Španělská muška

Režie: Václav Vacek

10. 11. 1935 Josef Skružný: To byla noc

Režie: Václav Koudela

15. 3. 1936 Fran Lipah: Hlavní výhra

Režie: Václav Vacek

3 Léta 1939 až 1945 další období nahoru

11. 4. 1943 Josef Kajetán Tyl: Paní Marjánka matka pluku

Režie: Antonín Kurš

4 Léta 1945 až 1965 další období nahoru

4. 11. 1945 Alois Jirásek: Otec

Režie: Václav Němeček

23. 2. 1946 František. Ferdinand Šamberk: Jedenácté přikázání

Režie: Václav Němeček

21. 4. 1946 František Ferdinand Šamberk: Rodinná vojna

Režie: Václav Němeček

26. 10. 1946 Richard Branald: Vesnický zrádce

Režie: Karel Beneš

30. 11. 1946 Tři veselohry

Anton Pavlovič Čechov: Starostlivý otec

Režie: František Kural

Alexandr Čikarkov: Společný pokoj

Režie: František Kural

Valentin Pjotrovič Katajev: Zázrak v pustině

Režie: František Kural

1. 3. 1947 František Xaver. Svoboda: Poslední muž

Režie: Václav Němeček

5. 4. 1947 František Sokol-Tůma: Gorali

Režie: Václav Němeček

1. 5. 1947 Vilém John: Nejkrásnější den

Režie: Jaroslav Němeček

27. 9. 1947 Vilém Werner: Červený mlýn

Režie: Václav Němeček

26. 10. 1947 Alois Jirásek: Vojnarka

Režie: Václav Němeček

28. 2. 1948 Karel Čapek: R. U. R.

Režie: Jaroslav Němeček

1. 5. 1948 Zdeněk Němeček: Rukopis času

Režie: Ladislav Voch

25. 12. 1948 Sylva a Oskar Krejčovi: Pronajme se pokoj

Režie: Ladislav Voch

5. 3. 1949 M. Triger: Šťastná žena

Režie: Václav Němeček

16. 4. 1949 František Ferdinand Šamberk: Podskalák

Režie: Václav Němeček

30. 4. 1949 Jan Říha: Takový byl Martin

Režie: Václav Němeček

25. 11. 1949 Václav Štech: Třetí zvonění

Režie: Václav Němeček

29. 4. 1950 Emil František Burian: Krčma na břehu

Režie: Václav Němeček

23. 9. 1950 Ján Skálka: Kozí mléko

Režie: Stanislav Lid

28. 10. 1950 Leon Kruczkowski: Odvety

Režie: Ladislav Voch

25. 11. 1950 Alexej Nikolajevič Arbuzov: Šest zamilovaných

Režie: Karel Strejc

29. 4. 1951 Alexandr Nikolajevič Ostrovskij: Les

Režie: Václav Němeček

23. 6. 1951 Bohumír Polách: Rozum do hrsti

Režie: Václav Němeček

28. 6. 1951 Alois Jirásek: Jan Roháč

Režie: Václav Kuchynka

25. 12. 1951 Moliére: Jíra Danda aneb Chudák manžel

Režie: Václav Němeček

9. 3. 1952 Alois Jirásek: Kolébka

Režie: Václav Němeček

28. 6. 1952 Josef Štolba: Na letním bytě

Režie: Stanislav Lid

25. 12. 1952 František Ferdinand Šamberk: Jedenácté přikázání

Režie: Václav Němeček

4. 4. 1953 Vašek Káňa: Patroni bez svatozáře

Režie: František Kural ml.

9. 5. 1953 Nazim Hikmet: Píseň o turecké zemi

Režie: Karel Beneš

19. 9. 1953 Karel Fořt: Z českých mlýnů

Režie: Václav Němeček

14. 11. 1953 Miloslav Stehlík: Modrová rokle

Režie: František Kural ml.

25. 12. 1953 Ion Luca Caragiale: Ztracený dopis

Režie: Karel Beneš

11. 9. 1954 František Ferdinand Šamberk: Podskalák

Režie: Václav Němeček

18. 9. 1954 J. Balda, O. Šafránek, E. Fiala: Muzikantská Liduška

Režie: Karel Beneš

25. 12. 1954 Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

Režie: Marie Vacková

9. 4. 1955 Jan Tureček Jizerský: Český muzikant

Režie: Marie Vacková

8. 5. 1955 Alex Spěšněv, Michajl Makljarskij: Nebezpečná křižovatka

Režie: Václav Němeček

12. 11. 1955 Alexandr Nikolajevič Ostrovskij: Pravda je hezká, ale štěstí je lepší

Režie: Václav Němeček

25. 12. 1956 Gabriela Zapolská: Morálka paní Dulské

Režie: Vlasta Sokolová

1. 3. 1958 Marie Kubátová: Jak přišla basa do nebe

Režie: Václav Němeček

6. 4. 1958 Jan Patrný: Muži nestárnou

Režie: Jaroslav Kuna

24. 5. 1958 Josef Kajetán Tyl: Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce

Režie: Stanislav Mainer

15. 11. 1958 H. Hofer: Vyměním dvoupokojový byt

Režie: Václav Němeček

14. 11. 1959 Jaroslav Dietl: Nepokojné hody svaté Kateřiny

Režie: Václav Němeček

25. 12. 1959 Václav Kliment Klicpera: Zlý jelen

Režie: Václav Němeček

16. 4. 1960 Alois Jirásek: Lucerna

Režie: Karel Strejc

28. 5. 1960 Ludvík Aškenazy: Host v noci

Režie: Karel Strejc

2. 4. 1961 Anatolij Sofronov: Milión za úsměv

Režie: Karel Strejc

13. 5. 1961 Milan Jariš: Šerif se vrací

Režie: Václav Němeček

18. 11. 1961 Agatha Christieová: Past na myš

Režie: Vendula Duchková

26. 11. 1961 Vratislav Blažek: Příliš štědrý večer

Režie: kolektiv

13. 10. 1962 Jan Drda: Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Režie: Karel Strejc

25. 12. 1962 Jaroslav Dietl: Senohrabské gracie

Režie: František Kural

26. 10. 1963 Carlo Goldoni: Lhář

Režie: František Kural

7. 12. 1963 Josef Jelínek: O líném Kubovi a chytré Káče

Režie: Eliška Landová

4. 1. 1964 Jaroslav Vrchlický: Noc na Karlštejně

Režie: Václav Koudela

5 Léta 1965 až 1975 další období nahoru

6. 3. 1965 Josef Kajetán Tyl: Strakonický dudák

Režie: Stanislav Lid

8. 5. 1965 Karel Čapek: Bílá nemoc

Režie: Václav Koudela

13. 5. 1967 Fráňa Šrámek: Léto

Režie: Vendula Duchková

16. 12. 1967 Karel Čapek: Matka

Režie: Václav Koudela

19. 4. 1969 Jan Jílek: Kašpárek, Honza a zakletá princezna

Režie: Václav Koudela

8. 11. 1969 Jevan Brandon-Thomas: Charleyova teta

Režie: Miroslav Urban

6.12. 1969 Zdeňka Horynová: Zkoušky čerta Belínka

Režie: Libuše Kuralová

10. 4. 1970 Ladislav Stroupežnický: Naši furianti

Režie: František Kural

21. 10. 1972 Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa

Režie: Eliška Landová, Míra Urban

2. 12. 1972 Sůl nad zlato

Režie: Eliška Landová

1972 Muži v ofsajdu

Režie: ?

1973 Josef Kainar: Zlatovláska

Režie: Karel Strejc

1974 František Ferdinand Šamberk: Jedenácté přikázání

Režie: Štěpán Marovič

6 Léta 1975 až 1990 další období nahoru

1975 František Adolf Šubert: Drama čtyř chudých stěn

Režie: Štěpán Marovič

1975 Kašpárek, Honza a zakletá princezna

Režie: Štěpán Marovič

1975/6 Stanislav Oubram: Vodník Mařenka

Režie: Štěpán Marovič

16. 9. 1977 Václav Kuchynka: Večer kratochvilných povídek s Hansem Sachsem a žakéři

Režie: Štěpán Marovič

20. 10. 1978 Hostinec u kamenného stolu

Režie: Štěpán Marovič

1978 Víla Verunka

Režie: Štěpán Marovič

1979 Jaroslav Žák, Zdeněk Pošíval: Študáci a kantoři

Režie: Štěpán Marovič

1980 Ondřej Sekora, D. Dvorský: Ferda Mravenec

Režie: Milan Mourek st.

27. 11. 1980 František Adolf Šubert: Havířská balada (podle hry Drama čtyř chudých stěn)

Režie: Štěpán Marovič

28. 11. 1981 Václav Kuchynka: Mastičkář

Režie: Štěpán Marovič

6. 11. 1982 Alois Jirásek: Lucerna

Režie: Štěpán Marovič

12. 11. 1982 Václav Kuchynka, Jaroslav Someš: Žabka carevna

Režie: Štěpán Marovič

25. 12. 1982 Ivan Švestka: Mluvící prsten

Režie: Libuše Kuralová

1984/5 Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

Režie: Štěpán Marovič

4. 1984 Jan Drda: Hrátky s čertem

Režie: Štěpán Marovič

29. 11. 1985 Nikolaj Vasiljevič Gogol: Ženitba

Režie: René Přibil

1. 12. 1985 Jiří Chmelař: Byli jednou tři...

Režie: Štěpán Marovič

3. 1987 Jaroslav Kvapil: Princezna Pampeliška

Režie: Jiří Samek

11. 4. 1987 Štěpán Marovič: Hastrmanská pohádka

Režie: Karel Strejc, Miroslav Urban

11. 1987 Vladimír Renčín: Lysistrata, nejkrásnější válka

Režie: Pavel Kikinčuk

1987 Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Režie: Štěpán Marovič

1. 12. 1988 Vlastimil Novák, Stanislav Oubram: Jak se kradou princezny

Režie: Miroslav Urban

11. 1988 Jaroslav Hašek, Emil František Burian: Švejk

Režie: Štěpán Marovič

? Hans Christian Andersen: Červené pantoflíčky

Režie: Květa Schmiedhuber ml.

1988 Jan Malík: Míček Flíček

Režie: Květa Schmiedhuber ml.

11. 5. 1989 Miroslav Skála, Vladimír Fuchs, Vlastimil Pantůček: Drak je drak

Režie: Jiří Samek

26. 11. 1989 J. Beneš, Václav Kuchynka: O Honzovi a princezně Zlatovlásce

Režie: Miroslav Urban, Štěpán Marovič

7 Léta 1990 až 1995 další období nahoru

31. 3. 1990 Friedrich Schiller: Parazit

Režie: Jiří Samek

12. 1990 Adolf Wenig: K Betlému

Režie: Štěpán Marovič

30. 10. 1991 Václav Kuchynka: Mastičkář

Režie: Štěpán Marovič, Miroslav Urban

1992 Václav Kuchynka: Smějeme se s Hansem Sachsem

Režie: Petr Marovič, Miroslav Urban

3. 12. 1993 Dagmar Marovičová: Čertovina

Režie: Dagmar Marovičová

1994 Dagmar Marovičová: O černém rytíři a bábě z Chlumu

Režie: Dagmar Marovičová

8 Léta 1996 až 2000 další období nahoru

10. 11. 1995 Joan Shirleyová: Vražda sexem

Režie: Josef Drápal

11. 1996 Jan Werich: Královna Koloběžka První

Režie: Josef Drápal

31. 10. 1997 Aldo De Benedetti: Třicet vteřin lásky

Režie: Josef Drápal

12. 1997 Dagmar Marovičová: O dvou mlsných čarodějnicích

Režie: Dagmar Marovičová

15. 11. 1998 Josef a Barbora Drápalovi: Sněhurka a sedm trpaslíků

Režie: Josef Drápal

9 Léta 2000 až dosud nahoru

3. 3. 2000 Jan Jílek: Procházka růžovým sadem

Režie: Josef Drápal

2000 Dagmar Marovičová: Jak Kašpárek s Honzou chytili zloděje

Režie: Dagmar Marovičová

9. 11. 2001 Václav Kuchynka: Kratochvilná historie

Režie: Jiří Samek

5. 12. 2002 Miroslav Urban: Kašpárek na posvícení

Režie: Miroslav Urban

17. 12. 2002 Wolfgang Kohlhasse: Ryba ve čtyřech

Režie: Lída Frysová

21. 11. 2003 Georges Feydeau: Dámský krejčí

Režie: Josef Drápal

12. 2004 Stanislav Oubram: Vodník Mařenka

Režie: Dagmar Marovičová

1. 4. 2006 Robert Thomas: Mandarinkový pokoj

Režie: Jiří Samek

1. 12. 2007 Dagmar Marovičová: O čertu a loupežnících z pověstí plzeňských

Režie: Dagmar Marovičová

26. 4. 2009 Dagmar Marovičová: O kouzelném flašinetu

Režie: Dagmar Marovičová


web design by © MP, 2009

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':