Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁK, Jakub: 23. Nahlížení v Bechyni. AS, 18.10.2012.

23. Nahlížení v Bechyni

Nahlížení je název celostátní dílny středoškolské dramatiky a mladého divadla. Letošní 23. ročník, stejně jako předchozí, je určen všem zájemcům o středoškolské a mladé divadlo a dramatickou výchovu s dospívajícími – vedoucím mladých divadelních souborů, učitelům, studentům a dalším, kteří o práci s mladým souborem zatím jen uvažují.

Studentské Tradiční setkání středoškolských a mladých souborů z celé ČR zahrnuje především přehlídku divadelních inscenací středoškolských a mladých divadelních souborů a moderované diskuse o představeních s vedoucími a členy souborů a zkušenými lektory. Nahlížení současně nabízí tvůrčí spolupráci mezi členy souborů a dalšími účastníky, vzájemnou výměnu zkušeností a inspiraci do další práce.

23. ročníku Nahlížení se zúčastní devět vybraných souborů, které mají možnost prezentovat před svými vrstevníky výsledky své divadelní práce, zároveň nahlédnout „pod pokličku“ dalším souborům, společně odkrývat pozadí vzniku inscenací, nabízet i přijímat inspirativní podněty pro další práci. Smyslem je nejen získávání nových zkušeností a inspirace do další práce, ale i hledání a mapování širších souvislostí, zdrojů, problémů a specifik středoškolského a mladého divadla.

Jako lektoři jsou k diskusím letošního Nahlížení přizváni Hana Cisovská z katedry sociální pedagogiky PedF Ostravské univerzity, lektorka dramatické výchovy, v minulosti vedoucí učňovských divadelních souborů a učitelka ZUŠ, a Petr Váša, rockový muzikant, fyzický básník, výtvarník a pedagog.

23. ročník Nahlížení se uskuteční ve dnech 18. – 21. října 2012 v Kulturním domě v Bechyni.

Účastnický poplatek 350 Kč, pro studenty denního studia 250 Kč, zahrnuje vstupné na všechna představení, účast na diskusích, doplňkových dílnách a nocleh ve vlastním spacím pytli v budově KD Bechyně. Za kvalitnější nocleh v internátu nebo v penzionu je možné si připlatit (200 – 300 Kč/noc).

Nahlížení pořádají NIPOS-ARTAMA Praha, Sdružení pro tvořivou dramatiku, Kulturní středisko města Bechyně a občanské sdružení Tatrmani.

Jakub Hulák
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':