Databáze českého amatérského divadla

Texty: BERAN, Josef: Divadlo bez zákulisí Sokolov uvádí divadelní drama „AUT“. AS 5.12.2012 (Aktuality).

Divadlo bez zákulisí Sokolov uvádí divadelní drama „AUT“

Člověk musí své zraky obrátit dovnitř, aby mohl nastoupit nejdivuplnější výzkumnou cestu na světě. Největší dramata ve vesmíru se odehrávají v duších autistů.

Ve sportovní terminologii je autem situace, kdy míč opustí vymezený hrací prostor. Hra je rozhodčím přerušena a některý z hráčů jí znovu rozehraje. Může se stát, že i v životě se na nějakou dobu člověk dostane do autu. Stačí přijít o práci, o někoho blízkého, onemocnět. Život kolem nás ovšem žádný rozhodčí nepřeruší, nikdo na nás nepočká, a nepozve zpátky do hry. Potom nezbývá, než se s údělem poprat.

Divadelní drama „Aut“ je příběhem rodiny, která je díky nemoci jednoho z jejích členů vystavena do téměř fatálního společenského autu. Klára je dospělá autistka, která žije se svými rodiči, uzavřena do svého světa věčných rituálů. Všichni kolem ní se jí snaží přizpůsobit a vytvořit kolem ní prostředí, v němž by byla klidná a spokojená. Po letech si však začnou uvědomovat, jak nemoc dcery ovlivnila jejich životy, vzájemné vztahy a soužití v celé rodině. Rodiče se ze všech sil pokoušejí začít normálně žít, znovu rozehrát hru zvanou život. Za svou snahu jsou všichni odměněni nečekaným zázrakem.

Tento příběh je věnován všem, kteří – ač vystaveni do autu – našli sílu a důvod proč se vrátit do hry.

Autismus: chorobná zaměřenost k vlastní osobě spojená s poruchou kontaktu s vnějším světem.

Hrají:

Matka – Dana Horáková
Otec – Josef Beran
Klára – Lucie Kühnlová Rozsypalová
Tereza – Pavlína Šponiarová
Radek – Tomáš Tutter
Babička – Jindřiška Vacková
Dědeček – František Faust
Servírka- Šárka Zimmermanová

Režie- Josef Beran

Premiéra 17. 12. 2012 v 19:00 v divadle MDK Sokolov

Josef Bera
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':