Databáze českého amatérského divadla

Texty: ONDRÁČEK, Vlastimil: Sokolovský David Williamson zvítězil v Horažďovicích. AS 16.3.2012 - Činoherní, Hudební.

Sokolovský David Williamson zvítězil v Horažďovicích

Západočeská oblastní přehlídka 2012

Sokolovský soubor Divadlo bez zákulisí nastudoval a zvítězil na západočeské oblastní přehlídce činoherních a hudebních souborů v Horažďovicích. Nastudoval a uvedl hru současného uznávaného australského autora Davida Williamsona, URVI TO! Režisér Martin Volný nastudoval kvalitnější druhou verzi hry, která nekončí happy endem, ale přináší silnější etické poselství. Základem úspěchu sokolovské inscenace byla citlivá práce s textem dramaturgyně Marie Volné(cena za dramaturgii). Hru seškrtala a posílila ústřední dějovou linii soustředěnou kolem ctižádostivé obchodnice s obrazy, Loren.

Režisér Martin Volný (cena za režii) obsadil do této role Pavlínu Šponiarovou (cena za herecký výkon), která se suverenitou a vnitřní energií postihla vnitřní bohatost své postavy, pohybující se v širokém rozpětí od cílevědomého dravce, po citlivou, vnímavou a zranitelnou bytost. S jistotou a výrazností byly ztvárněny i ostatní postavy: Lucie Rozsypalová si odnesla cenu za herecký výkon, čestná uznání Patrik Ulman, František Marek a Milan Martinec.

Horažďovická perla tradičně předávaná starostou města a doporučení na 1.Divadlení piknik ve Völyni 2012 je zasloužilou odměnou.

Z hodnocení odborné poroty zpracoval Vlastimil Ondráček.

Vlastimil Ondráček

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':