Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Radnický dráček podvacáté. Místní kultura 1.5.2013.

Radnický dráček podvacáté
Autor: mis

Spolek divadelníků Osada ‒ Osaďáček Horní Bříza: Kašpárek a Kopřivka. Foto webové stránky souboru https://sites.google.com.RADNICE: Letos se uskuteční v Radnicích již 20. ročník Oblastní přehlídky činoherních divadelních souborů hrajících pro děti Radnický dráček. Soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů je postupovou pro Celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka v Rakovníku.

Přehlídka je určena především souborům z Plzeňského a Karlovarského kraje. Na programu 20. ročníku Radnického dráčku je 6 inscenací těchto souborů: Divadélko Meluzína z Chlumčan, Divadlo bez zákulisí ze Sokolova, Podividla ažažAš z Aše, HOP-HOP z Ostrova, Konvalinky ze Sokolova a Spolku divadelníků Osada ‒ Osaďáček z Horní Břízy.

20. Radnický dráček se uskuteční ve dnech 11. ‒ 12. května 2013 v sále kulturního domu U Růže v Radnicích.

K jednotlivým soutěžním inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která v závěru přehlídky ocení nejlepší výkony a inscenace a doporučí nejpodnětnější a nejkvalitnější inscenace k účasti na celostátní přehlídce Popelka v Rakovníku. Ocenění se navíc dostane i herci či herečce na základě výsledku divácké ankety o nejlepší herecký výkon. Součástí přehlídky je kytarový koncert Jana Irwinga, který se koná 11. května od 19.30 h v místním kostele sv. Václava.

Přehlídku pořádají Spolek divadelních ochotníků Radnice, Svaz českých divadelních ochotníků a Divadelní studio D3 Karlovy Vary za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Plzeňského kraje.

Program Radnického dráčku 2013

Související články:
Celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti 2013
Článek vložil Milan Strotzer dne: 1. Květen 2013 - 0:25
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':