Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOLNÝ, Martin: Jedenáctá Čurda poslední zářijový víkend. AS 20.9.2013-Činoherní,Hudební.

Jedenáctá Čurda poslední zářijový víkend

Opět po roce se stává Sokolov centrem amatérského divadla. Od pátku 27. 9. do neděle 29. 9. proběhne tato již tradiční přehlídka v prostorách Městského domu kultury.

Jako každý ročník i letos jsme měli vysoký převis zájemců. Dorazily nám přihlášky 20 ti souborů a měli jsme jen 7 míst. Je to příjemné, že se naše přehlídka takto prosadila ve světě amatérského divadla. Faktem, ale je, že tento stav je také nesmírně zavazující.

Vybírali jsme dlouho a pečlivě. S velikou lítostí jsme rozesílali odmítavé dopisy a s radostí pozvání do Sokolova. Výsledek představuje koktejl humoru i možností k zamyšlení. Věříme, že se nám opět povedlo získat skutečně skvělé soubory a inscenace. Dokladem je i to, že jsou mezi nimi úspěšní účastníci přehlídek letošního roku.

Opět se v našem městě setkávají divadelníci ze všech koutů republiky s tituly, které za zhlédnutí rozhodně stojí. Snad nám bude Thálie nakloněna a dorazí i dostatek diváků „z ulice“. To je, ale bolest většiny přehlídek. Průměrný divadelní divák radši chodí na „ksichty“ a na amatéry nahlíží tak trošku s despektem. Nebojte se, přijďte a uvidíte, že nebudete litovat.

Sokolovská čurda se stala nedílnou a významnou událostí na kulturní mapě regionu a za to patří velký dík nejen členům Divadla bez zákulisí, účastníkům přehlídky, ale i městu Sokolov, MDK a všem sponzorům. Všem Vám velké díky.

Takže, vážení diváci. Těšíme se na vás a přikládáme odkaz na letošní program – www.divadlo-bez-zakulisi.cz.

Martin Volný,
Divadlo bez zákulisí Sokolov, o. s
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':