Databáze českého amatérského divadla

Texty: -red-: Boleradičtí chtějí vyprodané hlediště. AS 4.10.2013-Činoherní.

Boleradičtí chtějí vyprodané hlediště

Boleradičtí ochotníci vstupují do nové divadelní sezony s Revizorem, snahou uspět na národní přehlídce ve Vysokém a stále mít vyprodané hlediště.

Boleradičtí připravují také novou komedii, které se návštěvníci dočkají zhruba za tři týdny. Jde o lehce pohádkové a rozmarné dílo s názvem Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy.

S revizorem vystoupí Boleradičtí na Národní přehlídce venkovských amatérských souborů ve Vysokém nad Jizerou, na kteru se pečlivě připravují, což mohou diváci posoudit již v sobotu 5. října. Následující sobotu odjíždí rovnou do Vysokého nad Jizerou.

Na Národní přehlídce nejsou Boleradičtí žádnými nováčky. Na svém kontě mají více než dvacet účastí a desítky ocenění hereckých výkonů i celého souboru.

Na scénu boleradického divadla pozvali na 29. listopadu soubor Rádobydivadlo Klapý. Ten přiveze hru Amadeus Petera Shaffera.

Letos před vánocemi uvedou hru Josefa Boučka Noc pastýřů. O životní epizodě a osudových sporech rožmitálského kantora a skladatele Jakuba Jana Ryby a o vzniku slavné pastorální mše Hej, mistře, vstaň bystře.

Zahájili také předprodej předplatného. I letos si mohou diváci vybrat ze dvou řad: Jarní předplatné a „Rodiče s dětmi do divadla“. Jarní předplatné je pět představení amatérských souborů určených pro dospělé diváky. Druhá řada předplatného je určena pro malé diváky a jejich rodiče.

Divadelníky dlouhodobě těší výrazný zájem o jejich dosavadní představení. Podle předsedy spolku Stanislava Svobody jezdí lidé z daleka.

Program
Revizor, Nikolaj Vasiljevič Gogol
sobota 5. října v 19.30, neděle 6. října v 15.00, pátek 15. listopadu v 19:30

Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy, Zdeněk Kozák
pátek 25. října v 19.30, sobota 26. října v 19.30, neděle 27. října v 15.00, sobota 7. prosince v 19:30, neděle 8. prosince v 15:00,

Noc pastýřů, Josef Bouček
sobota 14. prosince v 19:30, neděle 15. prosince v 15:00

Více informací zde >>>

-red-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':