Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠPALE, Milan: Karlínské jeviště 2012/13, podzimní část. Literární noviny, Divadlo, 7. 11.2012.

Divadlo
Karlínské jeviště 2012/13
Středa, 07 Listopad 2012 16:00 Milan Špale Divadlo.

Tradiční podzimní část Karlínského jeviště 2012/13 se uskuteční ve dnech 9. - 11. listopadu 2012 v Karlínském spektru – DDM hl. m. Prahy (Karlínské náměstí 7, Praha 8). Do Karlína se opět sjedou divadelníci a diváci tak během víkendu uvidí dvanáct představení, mezi nimi i dvě pohádky.

Pražský Karlín bude o víkendu patřit divadlu, sejdou se zde desítky členů amatérských divadelních souborů a stovky jejich příznivců. Koná se zde již 15. ročník Karlínského jeviště, největšího pražského amatérského divadelního festivalu a jednoho z nejrozsáhlejších v ČR.

Na letošní přehlídku se přihlásilo kolem čtyřiceti divadelních souborů nejen z Prahy, ale i z dalších regionů ČR, což je dokladem toho, jakou oblibu si tato tradiční nesoutěžní přehlídka a divadelní dílna v uplynulých letech získala. Dvanáct z nich odehraje svá představení nyní, ve dnech 9. - 11. listopadu 2012 a zhruba stejný počet inscenací budou moci diváci zhlédnout během zimní části přehlídky, která se uskuteční v posledním lednovém víkendu. Další soubory, které se i tak do programu nevejdou, pak budou přednostně zařazeny do dalšího ročníku KJ.

Karlínské jeviště chystá ve své listopadové části nabídku divácky atraktivních představení nejrůznějších žánrů, což je tradičním znakem přehlídky, ale i kritériem výběru do jejích jednotlivých částí. Nechybí tedy několik komedií i dramat. Na sobotní i odpoledne a nedělní odpoledne stejně jako v jiných ročnících zařazeny pohádky.

V programu jsou inscenace známých dramatiků, jako Carlo Goldoni, A. P. Čechov, Arnošt Goldflam, Francis Veber, Aldo Nicolaj, Marc Camoletti či Bernard Slade. Tradičně je zařazeno i několik autorských představení. V souladu s posláním přehlídky se představí jak soubory s menšími zkušenostmi, tak i ty oceněné na nejrůznějších přehlídkách.

Přehlídka Karlínské jeviště 2011/12 nese opět jméno svého zakladatele dr. Vladimíra Veselého, a to jako jeho memoriál. Opět bude udělena cena pro nejlepší inscenaci nazvaná podle tohoto známého divadelníka.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':