Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠMÍD, Radek: Divadelníci ze Slané na přehlídce v Josefově Dole. AS 27.5.2014-Ze života souborů.

Divadelníci ze Slané na přehlídce v Josefově Dole

Krátké ohlédnutí za naší účastí ochotníků ze Slané na 24. divadelní přehlídce Josefodolské divadelní jaro, která se od 9. do 11. května konala v krásném prostředí Jizerských hor, v malebné vesničce Josefův Důl.

Činoherní
Hudební

Po loňské pauze, kdy jsme se přehlídky zúčastnili pouze jako přihlížející diváci, jsme se letos opět zapojili do soutěžního klání, tentokrát s divadelní inscenací hry Když se zhasne. O tom, jestli úspěšně, rozhodovala porota složená z divadelních profesionálů, kterými byli pánové František Zborník, Rudolf Felzmann, Jan Hlavatý a Jaromír Kejzlar. Porota rozhodovala velmi spravedlivě a odborně, a navíc s obrovským citem pro ochotnické srdíčko. Díky tomu si zástupci všech soutěžních souborů mohli odnést mnoho dobrých rad a někteří dokonce pochvalu v podobě udělených cen či čestných uznání předávaných na závěrečném slavnostním vyhlášení.

Vítězem přehlídky se letos stal domácí soubor J.K. Tyl Josefův Důl, který předvedl opravdu profesionální výkon v inscenaci hry Vajíčko, a postupuje tak na přehlídku Krakonošův divadelní podzim, která se v říjnu uskuteční v od nás nedalekém Vysokém nad Jizerou.

Náš soubor byl pochválen za šťastnou ruku při hledání zábavného titulu a pan Felzmann ocenil i mladé české autory tohoto představení, Michaelu Doleželovou a Romana Vencla. Naše inscenace se porotě líbila, ale i pro nás se během přísného hodnocení vycházejícího z toho, že porotci u všech účinkujících cítili schopnost solidní herecké práce, našlo několik praktických rad, jak naše představení ještě vylepšit, za což jsme porotcům vděční a jejich rady si bereme nejen k srdci, ale určitě je použijeme i přímo na jevišti.

Během závěrečného slavnostního zakončení přehlídky potom Marek Ministr, představitel Artura, převzal z rukou porotců a pořadatelů přehlídky Cenu za herecký výkon. Radek Šmíd, představitel Trevora a režisér celého představení, získal Cenu za scénografii, která byla dle soudu poroty jednoduchá, ale zdařilá. Mimo těchto ocenění jsme si opět odvezli spoustu pěkných zážitků a mnoho inspirace pro další činnost našeho souboru.

V Josefově Dole jsme pokaždé moc rádi, a moc neradi odtud odjíždíme. Jinak tomu nebylo ani letos a my všichni už se moc těšíme na další ročník, na další setkání se všemi těmi přáteli a blázny, které zlákala vůně šminek a prken, která znamenají svět!

Radek Šmíd

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':