Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOLNÝ, Martin: Dvanáctá Sokolovská čurda je zde! AS 9.9.2014-Přehlídky a festivaly.

Dvanáctá Sokolovská čurda je zde!

Sokolov se po roce zase stane na jeden víkend centrem amatérského divadla. Jednak proto, že ve víkendu 26.-28. září jinde v republice jiná divadelní přehlídka není (alespoň o ní nevím) a jednak proto, že je tu NAŠE a se vší skromností JEDINEČNÁ přehlídka Sokolovská čurda. Kdyby mi to někdo, před těmi 14 ti lety, na baru kulturního domu v Horažďovicích u sklenice s "kravským mlékem" řekl, asi bych se mu vysmál. Ale je to tak! Dvanáctý ročník nesoutěžní přehlídky amatérských divadel, Sokolovská čurda, je opět v Sokolově!

Činoherní
Hudební

Jsme nesmírně rádi za nově vzniklou tradici, která způsobuje, že poslední víkend v září se k nám sjedou soubory ze všech koutů naší republiky. Je tomu tak i letos. Máme zde zástupce z Moravy, Prahy a Západních Čech. Dorazivší ochotníci předvedou vesměs hry zatěžující naše bránice a břišní svalstvo. Tím se Čurda stává i jedinečnou fitnessovou akcí. Čurda tedy osvěží nejen ducha, ale i zpevní tělo! Další důvod k návštěvě!

I letos jsme měli převis zájemců. Je strašně smutné vybírat jen 7 souborů. Snažíme se pozvat osvědčené „taháky“, tedy soubory, které si sokolovský divák již oblíbil a soubory zcela nové, které by se mohly taháky stát. Snad se nám to letos povedlo, příchozího diváka skvěle pobavíme a získáme si ho i pro další ročníky.

Tímto si Vás dovoluji pozvat do sokolovského divadla. Divadlo totiž nejsou jen známé tváře z televizních seriálů, ale i ochotníci, kteří zasvětili divadlu svůj život. Nikdy zřejmě nedostanou Thálii či angažmá v profesionálním souboru. O to víc však dávají do každé role celé své já, svou duši a srdce. Někdy s větším někdy s menším úspěchem, ale vždy cele a naplno. To je amatérské divadlo, které ti poslední zářijový víkend nabízíme, milý diváku. Bude nám ctí Tě přivítat a pobavit v divadelním sále MDK Sokolov.

Sokolovská čurda se stala nedílnou a významnou událostí na kulturní mapě regionu a za to patří velký dík nejen členům Divadla bez zákulisí, účastníkům přehlídky, ale i městu Sokolov, MDK a všem sponzorům. Všem Vám velké díky.

Takže, vážení diváci. Těšíme se na Vás a přikládáme Vám krátký přehled.

PROGRAM PŘEHLÍDKY
Pátek 26. 9. 2014
15:30 – Královna Koloběžka První, pohádka
DiAj (Divadlo a jiné) Praha

19:15 – přivítání účastníků a zahájení přehlídky

19:30 – Souborné dílo Williama Shakespeara
AMADIS Brno
Crazy komedie inspirována velikánem mezi dramatiky.

Sobota 27. 9. 2014
10:00 – Královny
DS Trosky Kraslice
Tragikomedie ze soukromého sanatoria.

14:00 – Ať žijí nebožtíci
DS Domu kultury Krupka
Kabaretní pásmo humorných monologů.

16:30 – Píseček
Lupinec & Co/Divadlo JakoHost Plzeň
Máte na to být dobrými rodiči? Výchovná jednoaktová komedie.

19:00 – Na tohle teď není ta pravá chvíle
Dostavník Přerov
Dveřová komedie bez dveří. Podobnost se životem čistě náhodná.

22:00 – veselice s překvapením až do rána bílého. Diváci vítáni.

Neděle 28. 9. 2014
10:00 – Noc a skála
DS Komedyjanti Tachov
Komedie o tom, jak kníže Bořivoj zabloudil k poustevníkovi Ivanovi.

13.30 – 14:00 ZÁVĚR PŘEHLÍDKY – vyhlášení „čurdy“

Vstupné na jedno představení Kč 65,–
Pohádka Kč 30,– (dospělí) a Kč 15,– (děti)

Ostatní podrobnosti na www.divadlo-bez-zakulisi.cz

Martin Volný
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':