Databáze českého amatérského divadla

Texty: VLASÁK, Petr: Šmardovo sousedské divadlo pobaví Hustopeče už počtrnácté. Břeclavský deník.cz, 25.10.2012.

Šmardovo sousedské divadlo pobaví Hustopeče už počtrnácté

25.10.2012

Hustopeče – Už čtrnáctý ročník divadelní přehlídky Šmardovo sousedské divadlo přivítají za týden Hustopeče. V sále tamního společenského domu na Herbenově ulici se během čtyř dní představí pět ochotnických souborů. Na své si přijdou i příznivci pohádek.

„Šmardovo sousedské divadlo do Hustopečí každoročně přivádí amatérské divadelní soubory z okolí. Nesoutěžní přehlídku jsme asi před pěti lety rozšířili na ze tří na čtyři dny. Přidali jsme taky pohádky pro děti, což se osvědčilo. Jde už o tradiční akci, která se soustředí jen a jen na divadlo, žádný program navíc nepotřebuje," řekla na úvod Martina Ondrová z odboru kultury a marketingu hustopečské radnice. A dodala, že název festivalu odkazuje na hustopečského rodáka a zapáleného hudebníka a divadelníka Antonína Šmardu.

Program příští čtvrtek v devatenáct hodin zahájí oceňované představení Mrzák Inishmaanský břeclavského souboru Břetislav. Diváci se tak nabaží černého irského humoru.

Den na to ve stejný čas snesou ochotníci z Hanácké scény v Kojetíně Modré z nebe, Komedie francouzského dramatika Marca Camolettiho přinese lehký humor z prostředí letadel, letušek a letových řádů.

Sobotní večer pak opět o půl osmé večer nabídne Gogolovu satiru Revizor, s níž sklízí úspěch „Mrštíci" z Boleradic.

„Návštěvnost festivalu se drží stále svého standardu. Na divadelníky z Boleradic však bývá vždycky plno. To je pravidlo. Oblíbené jsou ale taky pohádky pro děti," doplnila Ondrová.

Na ně se dostane právě v neděli čtvrtého listopadu, kdy do Hustopečí přijede Divadlo Stodola z Jiříkovic. Ochotníci od Brna sehrají známou filmovou pohádku plnou tanců a zpěvu Princové jsou na draka.

Večerní představení brněnského souboru Na Dlani čtyřdenní přehlídku uzavře známou komedií Poprask na laguně Itala Carla Goldoniho.

Předprodej vstupenek je k mání v domě U Synků.

PETR VLASÁK
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':