Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kolín, Otevřeno 2015, doprovodné programy.

Doprovodné programy

XX. OTEVŘENO - Celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla

Městské divadlo v Kolíně 23. -26. dubna 2015


čtvrtek 23. 04. 2015 v 19:00

DNA

Autor a režie: Bolek Polívka

Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer a diváci

dramaturgie: Petr Oslzlý scénografie: Jaroslav Milfajt kostýmy: Sylva Zimula Hanáková
světelný design: David Kachlíř hudba: David Rotter produkce: Markéta Tulisová

„To jsou samé drogy, čuchání, injekce, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“

Nová komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera, Anna Polívková.

DNA, jako slovo, jsou jen tři písmena... DNA, jako titul, představuje tři prvky s důležitým významem pro novou autorskou hru Bolka Polívky. DNA je šroubovice genetických informací, nositel dědičnosti mezi otcem a dcerou. Dna, to je také choroba, která se táhne celým životem a občas ho v nejnevhodnější okamžik ovlivní. A jsou tu i jiná dna. Chvilky, na které se snažíme zapomenout, ale nedaří se nám a připomínáme si je. Dna osobní, vztahová i existenční. Přijďte se přesvědčit, že na všechna dna světa se dá dívat i s nadhledem!

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají humorné i vážnější situace svého všedního života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Oba ovšem spojuje upřímné „mít rád, i přestože…“.
pátek 24. 04. 2015 od 10:00- 11:10 představením pro školy:


Bratři v tricku - PLOVÁRNA

Cirksusová humoreska na motivy Vančurova Rozmarného léta

Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Nerobíce věcí užitkových, trávili i seberozmarnější léta v tvůrčí zahálce, rozmlouvajíce nad tématy světotvornými. Ve chvíli, kdy na prkna plovárenská zavítá dívka povahy nadmíru jemné, rozbíhá se děj a není v ničí moci, aby jej zadržel. K ďasu!

Svět, který uvidíte, jest z hravosti, neboť hra předchází před činy. A jelikož příchylnost dvou pohlaví jest starší nežli skály a moře, stává se hra zbraní v líté při o dívčí přízeň. A proto vejděte, vejděte bez zdráhání! Pánové dnes označili koupel za vlahou. Vyjasňuje se a k poledni bude vedro.

Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná. Děti a vojsko platí skoro polovic.


pátek 24. 04. 2015 od 10:00- 13:00 workshop,SCAPINO Městké divadlo Kolín

pátek 24. 04. 2015 od 21:00-22:00 - inspirativní představení: Bratři v tricku - PLOVÁRNA
Městské divadlo Kolín


sobota 25. 04. 2015 od 09:00- 11:00 pracovní pohybová dílna - SCAPINO Městské divadlo Kolín

sobota 25. 04. 2015 19:00-22:30 GALAPROGRAM Městské divadlo Kolínneděle 26. 04. 2015 od 10:00 představení pro děti "HUGO Z HOR" hrají:

divadlo TRAMTARIE Olomouc Městské divadla v Kolíně

The latest tale from the workshop Theaters Tramtarie . Merry stories about what it's like when your home will bring daddy of polar expeditions Yeti , a snow man ! And how does the snow man 's name? Humanism Humanism Hugo ! Fairy tale loosely inspired by successful television bedtime stories Rudolf Čechura Bigfoot Hugo . Suitable for children aged three years .
Directed by : Vladislav Kracík
Dramaturgy: Matthew Mužík
Sets and costumes: Tereza Tylová and Renata Chalupová
Music: Lukas Marecek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':