Databáze českého amatérského divadla

Texty: SMOLKA, Ondřej: Setkání divadel - Malé jevištní formy ve Valašském Meziříčí ovládli Pekaři. Vaše zprávy Vsetín, 26.3.2015.

Setkání divadel - Malé jevištní formy ve Valašském Meziříčí ovládli Pekaři

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí pořádalo ve dnech 20. a 21. března tradiční meziříčský festival amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015. Soutěže o postup na celostátní přehlídky se zúčastnilo jedenáct souborů ze střední a severní Moravy.

Celkem 5 fotografií Divadelní soubor Malá Monstra z kopřivnického Údivadla byl doporučen na celostátní přehlídku Mladá scéna a získal také Cenu diváků.

Dvoudenní soutěžní maratón zahájili v pátek 20. března žáci LDO ZUŠ z Rožnova pod Radhoštěm hrou nazvanou Exit: Nekonečno…, kterou představili v prostorách M-klubu. Zároveň si za tuto matrixovskou inscenaci odnesli ze sobotního semináře doporučení poroty na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek. Společně s nimi se na Šrámkův Písek vydá novojičínský soubor HG feat. Uhřík s inscenací Volby.

Na 13. ročník Celostátní přehlídky studentských divadelních souborů Mladá scéna do Ústí nad Orlicí pojede své vítězství obhajovat Divadelní kroužek Thespis z Gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí, jenž ve Valašském Meziříčí uvedl aktovku Václava Havla s názvem Anděl strážný, a Divadelní soubor Malá Monstra z kopřivnického Údivadla, který tvoří studenti třetího ročníku. Na přehlídce vystoupili s hrou Pekaři.

Kromě doporučení na jednotlivé celostátní přehlídky hodnotil odborný lektorský sbor složený také jednotlivé herecké výkony. Cenu za nejlepší herecký výkon si nakonec odnesl Zdeněk Hudeček z pražského souboru LÁHOR/Soundsystem. Ani diváci nepřišli zkrátka. Každé soutěžní představení mohli po jeho skončení obodovat. Cenu Josefa Fabiána – Cenu diváků si za svou hru Pekaři odvezl Divadelní soubor Malá Monstra.

Sedmatřicátý ročník festivalu Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015 se těšil vysoké úrovni zúčastněných souborů. Jednotlivé hry braly divákům dech. Celý festival zakončila herečka Šárka Vaculíková svou autorskou hrou Milena má problém ve velkém sále. A nyní nezbývá nic jiného než se pilně připravovat na ten osmatřicátý, který se uskuteční za rok 18. a 19. března 2016.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':