Databáze českého amatérského divadla

Texty: mč: Loutkino pojede do Chrudimi najisto (zde výsledky). trebic.today - magazin.

Loutkino pojede do Chrudimi najisto
Devětačtyřicátý ročník přehlídky amatérských loutkářských souborů Třebíčské loutkářské jaro, zná vítěze. Porota nominovala do celostátního kola Loutkářské Chrudimi brněnský soubor Loutkino s příběhem O rybáři a staré botě. Ocenila nejen scénografii, ale i herecké výkony dětského souboru, který vedou pedagogové Radomír a Kamila Prokopovi. Do širšího výběru porota vybrala soubor Bedruňka Brno s pohádkou Zapeklitá povidla, dále pohádku O Červené Karkulce, s níž děti pobavili loutkáři z Uherského Brodu a do třetice pohádku O hastrmaní princezničce, kterou zahrály děti z Blučiny.
Původně mělo v Třebíči hrát osm souborů, ale z důvodu nemoci jich nakonec přijelo šest. I tak byla účast diváků všech věkových kategorií vysoká. Přišlo jich 449.

Městské kulturní středisko Třebíč a loutkářské soubory čeká v příštím roce jubilejní 50. ročník.

Text a foto: mč
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':