Databáze českého amatérského divadla

Texty: KOHOUTOVÁ, Petra a HLAČÍKOVÁ, Lucie: Pronitka oslavuje - článek o loutkařském odboru TJ Sokol I Prostějov.

Pronitka oslavuje

Článek o loutkařském odboru TJ Sokol I Prostějov

Autor příspěvku: Petra Kohoutová Lucie Hlačíková

Vložil: Petra Kohoutová dne: 22.04.2015 14:05:12


Pronitka oslavuje

Loutkový odbor oslavuje v letošním roce 20 let působení v sokolovně TJ Sokol I Prostějov. Trochu z historie:
V roce 1996 volně přešel z tehdejšího závodního klubu ROH pod ochranná křídla Sokola i Kašpárek se svým loutkovým divadlem. Hrstka nadšenců zbudovala svépomocí stálou divadelní scénu v přednáškovém sále sokolovny.

Od té doby hraje nepřetržitě pohádky pro nejmenší diváky a vykouzlí na tváři úsměv nejen jim, ale i rodičům a prarodičům, kteří je doprovázejí. A návštěva je nemalá, kolem 1 000 diváků za sezónu. Nemalou měrou k tomu přispívá i velmi nízké vstupné. Z původních 5Kč na dnešních opravdu symbolických 20Kč. Máme za sebou i výjezdní představení na šibřinkách a mikulášských nadílkách. Také jsme uspořádali několik představení pro děti ze stacionářů a dětských domovů. Za dvacetiletou historii stojí Kašpárek už pevně na svých nohou a nesmazatelně se vepsal do povědomí.

V letošním roce členové připravili mimo pravidelná představení i vystoupení na dětských šibřinkách v únoru, v dubnu na výroční členské schůzi, a dvě mimořádná představení pro pojišťovnu Kooperativa a dětské ústavy. Na květen jsou přihlášeni na celostátní loutkařskou přehlídku v Přerově. V červnu by rádi vystoupili s loutkami a krátkými scénkami v léčebně dlouhodobě nemocných v Ostravě.

Chtěli jsme využít tohoto výročí a dát našemu souboru jméno. Jméno jedinečné pro loutkové divadlo ale také zdůraznit domovské město. Proto název vzniká složením PROSTĚJOV a loutky na NITÍCH….., to je PRONITKA.

Využili příležitosti a na Valné hromadě TJ pokřtili za účasti zástupců města Prostějova, Prostějovské župy a regionálního tisku Loutkařský odbor Pronitka.

V Prostějově 20.4.2015 Petra Kohoutová, Lucie Hlačíková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':