Databáze českého amatérského divadla

Texty: MELUZÍN, Vladimír kš: Karlovarské Divadlo BezDirky má nový internetový portál o kultuře. Divadlo.cz, 8.1.2006

Karlovarské Divadlo BezDirky má nový internetový portál o kultuře

KARLOVY VARY 8. ledna (ČTK) - Karlovarské Divadlo BezDirky spustilo nový internetový portál, který má přinášet informace o dění v kultuře. Zaměřen bude ale především na alternativní scénu. Hodlá také kritickým pohledem sledovat počínání úředníků magistrátu ve vztahu ke kultuře. Součástí portálu bude i nové periodikum, občasník občanského sdružení Tomape Zakali nazvaný Teplé 2Listy. ČTK o tom informoval člen divadelního souboru pověřený vizuální komunikací Martin Kaiser.

Nově otevřený portál www.mysebavime.com by rád informoval, komunikoval, radil, hladil či kritizoval o všem co nás zajímá v oblasti kultury, poznamenal Kaiser. "Portál má být multikulturní společenskou klubovnu, kde se nerozlišuje kdo je skaut, politik nebo herec. Chceme zde probírat vše co nás a veřejnost zajímá. Zapojit se může kdokoliv, stačí vstoupit, přihlásit se poté o čemkoliv diskutovat. Například o nultém čísle Teplých 2listů, kulturní depresi v Karlových Varech nebo o novinkách chystaných nakladatelstvím Větrné mlýny," uvedl Kaiser.

Karlovarské Divadlo BezDirky začalo se svými aktivitami mimo divadelní prkna poté, co magistrát zrušil stálý soubor městského divadla a scénu pronajal pražskému Divadlu Bez zábradlí Karla Heřmánka. Tento počin kritizovali divadelníci při recesistických mítincích na veřejných prostranstvích. Zahájili rovněž sérii představení pod názvem Silná káva, žádný odvar z Heřmánku."Pro sezonu 2005/2006 jsme připravili v rámci tohoto cyklu dvě desítky projektů z různých tematických okruhů. Také o nich lidé najdou informace na novém webu," řekl Kaiser.

Internetový portál Mysebavime přináší rovněž řadu informací o spřátelených souborech a umělcích. Lze se v něm dočíst například podrobnosti o novém nezávislém filmu Čestmíra Kopeckého ...a bude hůř podle stejnojmenné knihy Jana Pelce, profil skupiny Zajíc Company nebo odkazy na další webové stránky věnované kultuře. "Náš internetový portál se samozřejmě bude stále vyvíjet a do jeho podoby může promlouvat i veřejnost," dodal Kaiser.

Vladimír Meluzín kš

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':