Databáze českého amatérského divadla

Texty: Pardubice, Exil, Reality show v divadle Exil: Červenobílý únos. Pardubický deník, 1. 10. 2008

PARDUBICE -V divadle Exil byl v pátek večer k vidění Únos!

Pět lidí se ocitlo v uzavřeném sklepním prostoru bez oken, kde byli nuceni společně existovat.
Všechny spojuje jediné: někdy v minulosti si podali přihlášku do reality show.
Přestože nikdy nebyli do žádné soutěže vybráni, podepsali smlouvu, která umožňovala kdykoliv je pro tyto účely využít, aniž by o tom předem byli informováni.

A tak se na jednom místě sejde nesourodá skupina – devatenáctiletá „Barbie“ Marie Nejedlá toužící se za každou cenu se prosadit ve světě šoubyznysu (Veronika Křepinská), František Kokeš (Tomáš Vítek), pro něhož je hudba nade vše, narcis a příležitostný učitel aerobiku Bohouš Veselý (Radovan Ředina), ambiciózní intelektuálka Růžena Válová (Vladimíra Ryšlavá) a počítačový nadšenec a hacker Antonín Pražák alias Tony (Martin Vágner). Před zraky televizní stanice Voyer a její moderátorky Sandry Hermanové (Karolína Ráčková nebo Šárka Kejzlarová) se z nich stávají takřka přes noc celebrity, o které mají zájem bulvární novináři.

Autorce a režisérce představení, principálce Exilu Kateřině Prouzové, se podařilo vytvořit celkem zajímavou inscenaci, jejíž téma je aktuální a mohlo by být hlavně mladým lidem blízké.

Tvůrci si hezky pohráli i s podtitulem Červenobílá komedie (se zpěvy). S motivem „pardubických“ barev se v Únosu pracuje skvěle, a to nejen při dialozích (červená a bílá ovce rodiny, bílá i červená magie, červená tráva apod.), ale i na kostýmech a výpravě (včetně židle či hydrantu).

V představení hraje též Pardubický deník. Mihne se zde také jméno starostky prvního pardubického městského obvodu Hany Tomanové.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':