Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠMÍD, Radek: Ve Slané se objevil Tracyho tygr. AS 18.3.2016.

Ve Slané se objevil Tracyho tygr

V sobotu 12. března se v Kulturním domě ve Slané sešli všichni příznivci ochotnického divadla, aby společně shlédli premiéru představení ...a za Tracym tygr, kterou si pro své diváky a příznivce připravil Divadelní soubor Tyl Slaná.

Činoherní

„Jedná se o poetické drama s prvky hořké komedie v režii Martina Daniela Baška. Více než sto diváků sledovalo známý příběh o lásce, který se odehrává nejen mezi Thomasem Tracym a Laurou Luthyovou,“ uvedl Radek Šmíd, vedoucí slánských divadelníků, kteří si uvědomují, že se jedná o trochu jiný kus, než na který jsou diváci možná zvyklí.

„Oproti našemu minulému představení, komedii Když se zhasne, která byla typicky davovou záležitostí, na kterou se chodil pobavit snad každý typ diváka, je toto představení trochu odlišné. Pozorný divák však nebude ochuzen o nic, co má rád. Vlastně právě naopak – k úsměvu dostane navíc i možnost poetické nálady a zamyšlení,“ doplnil Šmíd.

Ve hře účinkují Lukáš Kmínek, Jana Cinková, Vlastimil Krejčí, Martina Wittmayerová, Zuzana Patočková, Jana Báčová, Stanislav Bittengl, Jana Řezníčková, Radek Šmíd, Tomáš Kužel a Aleš Roštejnský.

„Další reprízy plánujeme během letošního roku, nejbližší dvě v nedalekém Košťálově a vzdálenějším Josefově Dole, kde se zúčastníme tamní divadelní přehlídky,“ dodal Radek Šmíd.

Autor: Radek Šmíd

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':