Databáze českého amatérského divadla

Texty: SEKÁČ, Jiří: Postupové divadelní přehlídky v SD LABYRINT v Ostravě Třebovicích.

Postupové divadelní přehlídky v SD LABYRINT v Ostravě Třebovicích

Ve společenském domě LABYRINT v Ostravě Třebovicích se budou konat krajské přehlídky amatérského divadla Moravskoslezského kraje s postupem na 55. celostátní přehlídku experimentujícího divadla ŠRÁMKŮV PÍSEK, a s postupem na 14. celostátní přehlídku studentských a mladých divadelních souborů Ústí nad Orlicí.

Divadelní přehlídka je koncipován jako krajská postupová přehlídka neprofesionálních divadelních souborů, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů.
Posláním přehlídky je podpora alternativní divadelní tvorby, vzájemná inspirace a otevření hranic mezi různými metodami a formami práce v divadelních souborech.

Mladé a studentské divadlo je koncipována jako krajská přehlídka středoškolských a dalších mladých divadelních souborů, umožňující setkání, prezentaci a konfrontaci jejich práce. Hlavními cíli přehlídky jsou podpora zájmu mladých lidí o divadelní aktivity, vzájemná inspirace a kultivace studentské divadelní činnosti.

Organizací krajských postupových přehlídek Moravskoslezského kraje byl po dohodě s NIPOS-ARTAMA pověřen spolek artRóza z.s., který přehlídky pořádá ve dnech 8 - 10.4. 2016 ve společenském domě LABYRINT v Ostravě Třebovicích (detailní program je na www.labyrintova.cz). Organizátor děkuje všem sponzorům, Moravskoslezkému kraji a MK ČR za finanční příspěvky, za jejichž pomocí bylo možné přehlídky uskutečnit. Přehlídky jsou přístupné široké veřejnosti, všem rodinným příslušníkům, divákům a zájemcům o umění. Studenti, senioři a handicapované osoby mají vstup na přehlídku zdarma na všechna představení. V letošním ročníku můžeme vidět 9 divadelních souborů jako např. Bílé divadlo, Fledis, Dramkrou, Divadlo Bez názvu, QUO VADIS, TEATRO ROJO a Statické divadlo Jakuba a Ondřeje. Do pořadu přehlídky bude zařazen i odborný seminář divadelní mluvy, bude probíhat kreativní umělecká dílna, do kterých se mohou zapojit i diváci. V závěru divadelního dne podkreslí atmosféru i hudební večer mladých umělců jako např. Kujóni a Šamanovo Zboží. Na závěr programu přehlídky proběhne slavnostní vyhodnocení, předání cen a nominace odbornou porotou nejinspirativnějších divadel na postup do národní přehlídky ČR. Děkujeme všem sponzorům – Moravskoslezskému kraji, Ministerstvu kultury ČR a dalším. Přejeme všem soutěžícím štěstí a divákům příjemné prožitky a krásnou atmosféru.

Ing. Jiří Sekáč
předseda
artRóza z.s.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':