Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kopřiva oslaví třicátiny ve velkém stylu. Tisková zpráva z webu města Kopřivnice, 20. 4. 2016.

Tiskové zprávy

20. 4. 2016

Kopřiva oslaví třicátiny ve velkém stylu

Kopřivnice – Neuvěřitelného 30. ročníku se v letošním roce dočkala přehlídka netradičních divadel Kopřiva. Jubilejní přehlídka přinese do Kopřivnice česká i slovenská divadla.

„Devětadvacetkrát mráz Kopřivu nespálil a ani potřicáté se mu to nepodaří. Přehlídka netradičních divadel tradičně přinese i v letošním roce nejen česká a slovenská divadla různých forem, ale také koncert a doprovodné akce,“ okomentoval blížící se přehlídku její duchovní otec Jiří Cachnín
a pokračoval: „Jelikož je letos Kopřiva jubilejní, tak dává ve čtvrtek 21. dubna večer i přídavek v podobě jednoho z řady posledních vystoupení domácího souboru Malá monstra s hororovou komedií Pekaři v Kině Kopřivnice.“

Oficiálně Kopřiva odstartuje v pátek 22. dubna, kdy v dopoledních hodinách v rámci přehlídky vyrazí do sousedního Štramberka předškolní děti na pohádku Príbeh rytiera slovenského divadla Teáter Mimika. Odpoledne bude patřit starším divákům, na které bude o půl čtvrté v Katolickém domě čekat Jaroslav Achab Haidler z Činoherního studia v Ústí nad Labem. „Pro jubilejní ročník si připravil stejnou hru, jakou hrál na vůbec prvním ročníku Kopřivy, a sice příběh českého Žida za protektorátu: Pan Theodor Mundstock,“ prozradil Jiří Cachnín.

Na stejném jevišti se vzápětí vystřídá slavný Macbeth v neobvyklém podání Petera Čižmára z divadla Kontra a také bratrovražedná komedie Osiřelý západ od Martina McDonagha v podání ostravského Divadla Petra Bezruče. „Protože se nám Irsko do Kaťáku nevejde, přesuneme se za ním do velkého sálu Kulturního domu Kopřivnice,“ připomněl změnu dějiště organizátor.

Sobotní část Kopřivy bude tradičně zahájena ve Štramberku, a to ve dvě hodiny odpoledne pohádkou
O holčičce, která se ještě nenarodila. Pohádka podle organizátorů nebude výhradně určená dětem
a přiveze ji Divadlo Víti Marčíka. „Mezitím se v Katolickém domě v Kopřivnici připraví slovenský soubor Odivo, aby diváky uhranul loutkovým představením Láska P a vášeň B. Následovat bude kus takové velikosti, že se ho opět ujme Kulturní dům Kopřivnice, a to HaDivadlo z Brna, které přijede zahrát klasiku českého dramatu Maryšu,“ osvětlil Jiří Cachnín s tím, že velkolepý závěr 30. Kopřivy zažijí lidé opět v Katolickém domě, kde od půl desáté vystoupí slovenské divadlo Actores ve slavném broadwayském kriminálním hitu Dni v daždi. Po nich Kopřiva 2016 skončí předáním cen poroty - za tvůrčí přínos a za herecký výkon a ceny diváka.

Více informací o jubilejním ročníku přehlídky netradičních divadel Kopřiva je k dispozici na adrese www.koprivafest.cz. Přehlídka má také vlastní facebookovou skupinu nazvanou Kopřiva – přehlídka netradičních divadel.

Jana Hromočuková
tisková mluvčí
tel.: 556 879 439, 731 643 822
jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':