Databáze českého amatérského divadla

Texty: BLÁHA, Jiří: Chrudim, Loutkové divadlo dámského odboru Ústřední matice školské, rub oboustranné opony - meandrový ornament, autor neznámý, s.a., depozitář MLK

Opona Loutkového divadla dámského odboru Ústřední matice školské v Chrudimi s pohádkovým motivem, jejíž autorkou je Berta Liebscherová Havlíčková, byla během své historie zřejmě používána oboustranně – její rubová strana je natřená modrou barvou doplněnou u spodního okraje žlutým pruhem s meandrovým ornamentem. Kdy a proč byla opona takto upravena zatím nevíme; je možné, že popisný pohádkový výjev na líci opony nevyhovoval výtvarnému pojetí pozdějších inscenací.

(Mgr. Jiří Bláha, září 2016 - příspěvek pro připravovanou knihu Malované opony divadel českých zemí II)

Související Pojmy

Související Obrázky

Chrudim, Loutkové divadlo, rub opony s pohádkovým motivem od Berty Liebscherové Havlíčkové, s.a.


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Chrudim, Loutkové divadlo, rub opony s pohádkovým motivem od Berty Liebscherové Havlíčkové, s.a.