Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2. Zmatkaři Dobronín - Se souborem spolupracovali nebo nadále spolupracují režiséři /vloženo duben 2017/:

Se souborem spolupracovali nebo nadále spolupracují tito režiséři:

Miroslav Večerka (1994 – 1999 * 5 inscenací)
Tehdejší herec Horáckého divadla v Jihlavě, nyní v angažmá v Městském divadle Kladno. Často hostuje i na pražských scénách nebo natáčí pro film a televizi.

Petr Žák (2000 – 2004 * 4 inscenace)
Tehdejší režisér a umělecký vedoucí Horáckého divadla v Jihlavě. Nyní se již divadlu nevěnuje, působí jako mentor a autor knih pro vzdělávání v obchodních dovednostech.

Miloš Stránský (2003 – 2006 * 3 inscenace)
Emeritní ředitel Horáckého divadla v Jihlavě, herec. Vedl HDJ v době jeho rozsáhlé rekonstrukce a odehrál řadu výrazných rolí. Otec známého filmového a televizního herce Martina Stránského. Nyní v penzi v Plzni, kde ještě krátce pracoval, nyní se již divadlu nevěnuje.

Ladislav Valeš (2007 – dosud * 3 inscenace)
Známý a oceňovaný ochotnický režisér a herec. Zakladatel Rádobydivadla Klapý. Spolupracuje se souborem jako host. Jeho inscenace divadelní hry J. Cartwrighta Dva byla první, se kterou soubor vystoupil na Jiráskově Hronově (2016)

Michael Junášek (2008 – 2016 * 3 inscenace)
Emeritní umělecký vedoucí, režisér a herec Horáckého divadla v Jihlavě. Patří mezi nevýznamnější osobnosti v oblasti spolupráce ochotníků s profesionály na Jihlavsku. Při přípravě inscenace hry Světáci (plánovaná premiéra 2017) Michael Junášek podléhá závažné nemoci. Soubor se rozhodl z úcty k režisérovi inscenaci nedokončit.

Vladimír Mátl (2009 – dosud * 2 inscenace)
Člen DS Zmatkaři (herec souboru od roku 2002). V civilu se věnuje automobilovému oboru. Externě vystupuje jako moderátor a řečník. Píše básně. Jako režisér hostoval u DS Kroměříž (Slaměná židle). Provozovatel Facebookové stránky Divadelní Vysočina (informační miniportál o divadelním dění na Vysočině).

Tereza Fialová (2016 – dosud * 1 inscenace)
Členka DS Zmatkaři (herečka souboru od roku 2006). Výrazná herecká osobnost souboru. V civilu je průvodkyní na zámku Žirovnice. Svou režijní invencí vyplňuje mezeru souboru v tvorbě pro děti formou malých pohádek.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':