Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Divadelní tříska 2018 - program a výsledky. Web Divadla bez záruky.

DIVADELNÍ TŘÍSKA je krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé a amatérského divadla pro děti.

DIVADELNÍ TŘÍSKA 2018 proběhla v letošním roce v pražském Divadle Disk v termínu 3. – 4. března 2018.


Odborná porota ve složení scénografka a režisérka Kateřina Baranowska, režisér a pedagog Aleš Bergman a divadelní kritik Marcel Sladkowski

do programu národní přehlídky PIKNIK Volyně 2018:

- doporučila inscenaci Tschick souboru OLDstars
- nominovala inscenaci Amazonie souboru Ty-já-tr HROBESO

do programu národní přehlídky Popelka Rakovník 2018:

- doporučila inscenaci Sněhurka a sedm trempaslíků souboru FATHERS & DAUGHTERS


Gratulujeme oceněným a děkujeme všem souborům i divákům za účast, děkujeme porotě a Divadle v Celetné!

Sledujte nás na našem facebooku.


Přehlídku organizuje DIVADLO (bez záruky) PRAHA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.


Mediální patrner přehlídky GoOut:Program
03.03.2018 10:00
RÁD TĚ NEVIDÍM
Patrik Bursa
Tomáš s Ondřejem jsou majitelé prodejní agentury, která úspěšně prezentuje a prodává nejrůznější výrobky. Vynálezci a výrobci jim neustále posílají své produkty, firma však většinu odmítá a pečlivě si vybírá. Nyní stojí před velkou zakázkou, ale aby ji získali, musí vyhrát konkurz. Vše komplikuje do Tomáše zamilovaná dívka z messengeru, ale hlavně neodbytný druid a jeho elixíry.
115 minut
Hraje: Divadelní soubor Nenalezen / rozborový seminář: 12:30

03.03.2018 13:00
TSCHICK
Robert Koall
Dva kámoši, co na sebe tak nějak zbyli, jedna „vypůjčená“ stará Lada a nespočet bizarních příhod na ulítlé prázdninové cestě do Tramtárie. Kdo někdy zažil bláznivý roadtrip, ten ví. Kdo ne, ať si něco takového nenechá ujít!
105 minut
Hraje: OLDstars / rozborový seminář: 16:30

03.03.2018 15:30
SNĚHURKA A SEDM TREMPASLÍKŮ
Lukáš Rumlena
Adaptace klasické pohádky, přenesená do trempského prostředí. Můžete čekat opravdové kotlíky, spacáky a maskáče. A hlavně spoustu známé trempské muziky. "Lidé o ní říkají, že je tuze nádherná, ona zatím potají, leží v rakvi studená..."
25 minut
Hraje: FATHERS & DAUGHTERS / rozborový seminář: 16:30

03.03.2018 17:30
MADE IN CHINA
Mark O'Rowe
Černá komedie z dublinského podsvětí. Tragická nehoda způsobí přetahovanou mezi dvěma kriminálními ztroskotanci o loajalitu třetího. Krvavá odveta, sebepohrdání, vina a ukradená noha se objeví v tomto zběsilém příběhu, který vrcholí bojem o holé přežití.
80 minut
Hraje: DIVADLO (bez záruky) PRAHA / rozborový seminář: 19:30

03.03.2018 20:00
AMAZONIE
Michał Walczak
Ironická toulka partnerskou krizí dvou čerstvých absolventů divadelní akademie: Chtěli hrát divadlo. Být slavní herci. Zatímco Aneta vyhraje konkurz na roli v nekonečné soap opeře z prostředí amazonské džungle, Mundek nechce zradit ideál velkého umění a začne zkoušet experiment s alternativním režisérem. „Já chci pravdu, rozumíš, jako to chtěl Shakespeare!“ Krutá komedie o ideálech. Laskavá tragédie ze života mladých herců.„My umělci, elita týhle země, musíme čelit náporu šmíry a kýče!“
80 minut
Hraje: Ty-já-tr / HROBESO / rozborový seminář: 22:00

04.03.2018 10:30
PRAg. PYGMALION
Adéla Červenková
Moderní hra se známými melodiemi, inspirovaná komedií anglického dramatika G. B. Shawa Pygmalion, která využívá motivu antického mýtu o kyperském sochaři. Znuděnému majiteli úspěšné Public Relations Agentury se do cesty připlete naivní studentka s ideály vstřícné sociopolitiky. Spolu s kolegou z ní (ale bez ní) pak vypracují dokonalý projekt, který ušijí na míru vlastním potřebám.
60 minut
Hraje: Divadlo Akorát Praha / rozborový seminář: 12:00

04.03.2018 12:30
S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI
Jean-Paul Sartre
Jednoaktovka o podobě pekla. Malý, prázdný, temný, hermeticky uzavřený prostor bez oken je místem posledního spočinutí tří mrtvých duší odsouzených k životu věčnému v tomto strohém Papinově hrnci.
105 minut
Hraje: Divadelní soubor JeLiTa / rozborový seminář: 14:30

04.03.2018 15:00
FANTOM SIMON
Oscar Wilde, Marie Kubrová
Hra na motivy díla Oscara Wilda o iluzích a pravdě, o lehkovážných lžích a vážné skutečnosti. Scénář vznikl úpravou propojených textů novely Cantervillské strašidlo a hry Jak je důležité míti Filipa.
75 minut
Hraje: Divadlo ESENCE / rozborový seminář: 16:45

04.03.2018 17:15
VERNISÁŽ
Václav Havel
Věra a Michal si zařídili kvartýr s ksichtem a pozvali svého nejlepšího přitele Bedřicha na sklenku whisky a zapékané Groombles s kapkou woodpeaku na jejich malou VERNISÁŽ.
60 minut
Hraje: OLDstars / rozborový seminář: 19:00

04.03.2018 cca 19:30
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ DIVADELNÍ TŘÍSKY 2018
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':